1 sierpnia – XVIII niedziela zwykła

• mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny,
  • Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu, serdeczne Bóg zapłać!

Solidarność z pokrzywdzonymi

Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich dotkniętych nawałnicami, które miały miejsce w naszej ojczyźnie i w Europie. Decyzją Episkopatu Polski dziś możemy okazać solidarność z pokrzywdzonymi składając ofiary do puszek po Mszach świętych.

Sierpień

Dziś rozpoczyna się miesiąc sierpień. W naszej ojczyźnie naznaczony przelaną krwią o wolność, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie za nas. Sierpień to także czas troski o życie w trzeźwości, wspierajmy modlitwą tych, którzy podjęli decyzje życia w trzeźwości. Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na sierpień. Dziś obchodzimy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie walcząc o naszą wolność.

Odpust zupełny

Jutro można zyskać odpust zupełny «Porcjunkuli» za pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim modlitwy Pańskiej, wyznania wiary, trwanie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Dożynki

W niedzielę 15 sierpnia nasze parafialne dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony – dożynki. Podczas Mszy świętej o godz. 11:00, jak w latach ubiegłych poświęcimy wieńce dożynkowe – symbol wdzięczności za chleb powszedni. Po Mszy świętej tradycyjne podzielenie się chlebem dożynkowym. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie wieńców dożynkowych.

W tym tygodniu w liturgii: w środę – św. Jana Marii Vianneya kapłana, w piątek – święto Przemienienia Pańskiego. Z racji I piątku i soboty miesiąca o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W piątek Msza święta wypominkowa za zmarłych zachęcam do udziału i ofiarowania Komunii świętej za zmarłych.

Wakacje

Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Wyjeżdżając pamiętajmy o praktykach religijnych, aby być świadkami wiary. Troszczmy się o godny chrześcijanina strój w miejscach sakralnych. Wszystkim wyjeżdżającym życzę udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.