8 sierpnia – XIX niedziela zwykła

Dożynki

W przyszłą niedzielę nasze parafialne dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony – Dożynki, podczas Mszy świętej o godz. 11:00. Jak w latach ubiegłych poświęcimy wieńce dożynkowe – symbol wdzięczności za chleb powszedni. Po Mszy świętej tradycyjne podzielenie się chlebem dożynkowym.

• mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego,
  • Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu, serdeczne Bóg zapłać!
  • Państwu: Martynie Dybaś i Mateuszowi Kacprzykowi, którzy wczoraj zawarli sakrament małżeństwa za udekorowanie kościoła kwiatami. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Sierpień

Sierpień, w naszej Ojczyźnie naznaczony jest przelewaną krwią o wolność. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie za nas. Sierpień to także czas troski o życie w trzeźwości, wspierajmy modlitwą tych, którzy podjęli decyzje życia w trzeźwości.

W tym tygodniu w liturgii: jutro – św. Teresy Benedykty od Krzyża dziewicy i męczennicy, patronki Europy , we wtorek – św. Wawrzyńca diakon i męczennika, w czwartek – św. Klary, w sobotę – św. Maksymiliana Marii Kolbego, po Mszy świętej modlitwa i błogosławieństwo relikwiami św. Maksymiliana, w przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, po każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów; tego dnia obchodzimy również 101 rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku zwanej «Cudem nad Wisłą».

Wakacje

Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Wyjeżdżając pamiętajmy o praktykach religijnych, aby być świadkami wiary. Troszczmy się o godny chrześcijanina strój w miejscach sakralnych. Wszystkim wyjeżdżającym życzę udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.