25 lipca – XVII niedziela zwykła

• mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje,
  • Panom: Marianowi Klimkowi i Przemysławowi Kruszewskiemu za pomoc przy parafii w minionym tygodniu, serdeczne Bóg zapłać!

UWAGA UPAŁY!

Nadal są prognozowane fale upałów bardzo proszę o zwrócenie uwagi na osoby starsze, samotne, czy nie potrzebują pomocy. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich dotkniętych nawałnicami, które miały miejsce w naszej ojczyźnie i w Europie. Decyzją Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę możemy okazać solidarność z pokrzywdzonymi składając ofiary do puszek po Mszach świętych. Natomiast dziś wspieramy ofiarami do puszek Misjonarzy w ramach pomocy Miva Polska.

W tym tygodniu w liturgii: dziś w kalendarzu – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa patrona kierowców, pamiętajmy dziś w modlitwie szczególnie o kierowcach, jutro wspomnienie – św. Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny, w czwartek – św. Marty, w sobotę – św. Ignacego z Loyoli.

Wakacje

Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Wyjeżdżając pamiętajmy o praktykach religijnych, aby być świadkami wiary. Troszczmy się o godny chrześcijanina strój w miejscach sakralnych. Wszystkim wyjeżdżającym życzę udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.