23 czerwca – XII niedziela zwykła

• mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego,
  • Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii, serdeczne Bóg zapłać!
  • za ofiary na budowę Kościoła mieszkańcom: Mińska Mazowieckiego ul. Chabrowej, Dębowej, Grabowej. Dziękuję bardzo serdecznie ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.
  • raz jeszcze dziękuję mieszkańcom Wólki Mińskiej, Karoliny, Mińska Mazowieckiego, Dłużki, Borku Mińskiego, którzy przygotowali piękne ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję strażakom z OSP Dłużka i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i udział w procesji. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Oktawa Bożego Ciała

Trwa oktawa Bożego Ciała. Po Mszy świętej są śpiewane Nieszpory, a na zakończenie oktawy, w czwartek, poświęcenie wianków i procesja wokół kościoła. Zapraszam wszystkie grupy parafialne. Podobnie jak w latach ubiegłych Panie przygotowują wianki z ziół i kwiatów, które będzie można kupić przed Mszą – dochód ze sprzedaży przeznaczymy na budowę naszego kościoła.

Nabożeństwa czerwcowe

Bezpośrednio po Mszy świętej, około o godz. 18:00, a we wtorki około 7:30 są odprawiane nabożeństwa czerwcowe. Włączmy się w modlitwę litanią do Serca Pana Jezusa śpiewaną przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Dzień Ojca

Dziś Dzień Ojca – pamiętajmy w modlitwach o naszych ojcach.

W tym tygodniu w liturgii

Jutro – uroczystość św. Jana Chrzciciela, w czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – z racji tej uroczystości można spożywać pokarmy mięsne, w sobotę – św. Apostołów Piotra i Pawła (tego dnia przypada dzień imienin Ks. Piotra – z racji iż w tym dniu będzie na pielgrzymce otoczymy solenizanta modlitwą w dniu dzisiejszym podczas Mszy świętej o godz. 11:00)

Spotkanie z Panem Michałem Tokajem

W przyszłą niedzielę będzie gościł w naszej parafii Pan Michał Tokaj aktor filmowy, pedagog i wykładowca, który będzie promował audiobooki edukacyjne i katolickie. Będzie je można nabyć po Mszach świętych.

Sakrament Małżeństwa

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Artur RWSKI – kawaler z parafii tutejszej
i Marzena WITAN – panna z parafii św. Ap Piotra i Pawła w Dębem Wielkim zapowiedź pierwsza

Kamil ZGÓDKA – kawaler z parafii św. Michała Archanioła w Mińsku Maz.
i Adrianna Katarzyna ROSOCHACKA – panna z parafii tutejszej zapowiedź pierwsza
Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.