19 grudnia – IV niedziela Adwentu

• mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. Wyjątkowo w czwartek 23 grudnia proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny,
  • Panu: Marianowi Klimkowi, Michałowi Kowalczykowi, Pawłowi Tarczyńskiemu, Wojciechowi Kulmie, Janowi Bieńkowskiemu, Robertowi Zapertemu za pomoc przy parafii w minionym tygodniu, serdeczne Bóg zapłać!
  • Panu Antoniemu Tarczyńskiemu, Januszowi Piechoskiemu, Dariuszowi Matejakowi, za ofiarowanie choinek do naszego kościoła. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • wszystkim osobom, które przekazały artykuły spożywcze i środki czystości, w ramach „Szlachetnej paczki”. Zebrane dary zostaną przekazane rodzinom potrzebującym. Ofiarodawcom składam bardzo serdeczne podziękowania – Bóg zapłać za okazane serce. W tę formę pomocy włączyło się w tym roku „Stowarzyszenie na Piątkę” i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Składam bardzo serdeczne podziękowanie stowarzyszeniu i uczniom Szkoły Podstawowej nr 5 za okazaną pomoc rodzinom naszej parafii. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Opłatki

Po Mszach świętych można jeszcze nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny, a tradycyjne ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na spłatę długów powstałych przy budowie kościoła. Pozostało jeszcze kilka wigilijnych świec Caritas, małe w cenie 8 zł, duże w cenie 20 zł. Jeśli ktoś będzie miał życzenie złożyć wyższą ofiarę to pozostanie ona w parafii. Bóg zapłać! W tym trudnym czasie trwającej pandemii, Caritas nieprzerwanie a nawet z większym zaangażowaniem niesie pomoc potrzebującym. Niech nasze ofiary będą czynnym włączeniem się w pomoc potrzebującym.

Roraty

W piątek ostatnie Roraty, tradycyjnie harcerze z XXI Drużyny ZHP z Hufca w Mińsku Mazowieckim przekażą naszej parafii światełko betlejemskie. Wszystkich, którzy pragną mieć światełko betlejemskie w swoim domu proszę o przyniesienie lampionów.

Pasterka

Tradycyjnie PASTERKA w wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia o godz. 22:00. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 25 i 26 grudnia Msze święte o godz. 9:00, 10:30 i 12:00. Wieczorem nie będzie Mszy świętej. Po Pasterce będą zbierane ofiary na Fundusz Obrony Życia. W drugi dzień świąt w liturgii będziemy obchodzić święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

Spowiedź

We wtorek 21 grudnia w godzinach od 17:00 do 18:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

Błogosławieństwo

W związku z stawianymi mi pytaniami o możliwość błogosławieństwa dla domu i domowników w tym trudnym czasie pandemii, postanowiłem, że podobnie jak w roku ubiegłym, wyjdę naprzeciw oczekiwaniom wiernych naszej parafii. Zachowując rygor przepisów sanitarnych, nie będę wchodził do żadnego domu, ale wszystkich, którzy pragną prosić o błogosławieństwo proszę o wyjście przed dom. Wspólnie z domownikami będziemy się modlić a po udzieleniu błogosławieństwa ksiądz uda się do kolejnych rodzin. Błogosławieństwo domów i domowników rozpocznie się we wtorek 28 grudnia. Porządek odwiedzin jest wywieszony w gablocie przed kościołem i zamieszczony na stronie internetowej parafii.