12 grudnia – III niedziela Adwentu

• mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Robertowi Zapertemu za pomoc przy parafii w minionym tygodniu, serdeczne Bóg zapłać!
  • wszystkim, którzy okazali wyrozumiałość składając dziś na tacę ofiary, dzięki którym opłacimy należności za ogrzewanie naszego kościoła. Ogrzewanie zostało uruchomione z początkiem października. Ofiarodawcom składam bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Adwent

Trwa Adwent, czas który ma nas przygotować do uroczystości Bożego Narodzenia, a także do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Przez Adwent kancelaria parafialna jest czynna bezpośrednio po roratach.

Roraty

Zachęcam do udziału w Roratach o godz. 7:00. Te ranne Msze niech uczą nas miłości do Boga na wzór Maryi. Przy ołtarzu jest żłóbek, zachęcam dzieci aby podobnie jak w latach minionych za każdy dobry uczynek składały źdźbło sianka do żłóbka.

Opłatki

Po Mszach świętych można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny, a tradycyjne ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na spłatę długów powstałych przy budowie kościoła.

Świece Caritas

Wigilijne świece Caritas są do nabycia: małe w cenie 8 zł, duże w cenie 20 zł, jeśli ktoś będzie miał życzenie złożyć wyższą ofiarę to pozostanie ona w parafii. Bóg zapłać!

Szlachetna paczka

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz, do którego można składać artykuły spożywcze i środki czystości. Przed świętami przekażemy je rodzinom potrzebującym w ramach „Szlachetnej paczki” – jest to wyraz miłości wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

W tym tygodniu w liturgii: jutro – św. Łucji dziewicy i męczennicy, we wtorek – św. Jana od Krzyża prezbitera i Dr. Kościoła.