Podziękowanie dla księdza Jerzego

„Idźcie i głoście” takie posłanie usłyszeli apostołowie od Zmartwychwstałego Pana tuż przed Jego wniebowstąpieniem. I Ty też Drogi Księże Jurku zostałeś posłany by iść i głosić Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Przez ostatnie piętnaście lat robiłeś to tu, u nas, w naszej kochanej Wólce. Lecz dziś musisz iść dalej głosić Słowo Boże w parafii w Siennicy.

Drogi Księże Jurku,
nim jednak pójdziesz dalej chcemy Ci podziękować: za głoszone do nas Słowo Boże, za piękne i ciekawe homilie, za udzielone nam sakramenty. Dziękujemy za każdą łaskę, którą dzięki Twojej posłudze otrzymaliśmy od Pana. Dziękujemy, że dziś możemy gromadzić się w pięknej, okazałej świątyni ku czci Matki Bożej Dobrej Rady. Wiemy jak wiele trudu, wysiłku, wyrzeczeń i poświęceń kosztowało Cię abyśmy dziś mogli w niej chwalić Boga. Dziękujemy za Księdza otwartość, życzliwość, sympatię, za to, że stworzył Ksiądz z naszej parafii rodzinę gdzie każdy ma swoje miejsce. Za normalną, przyjazną atmosferę panującą w naszej parafii. Żadne słowa, choćby najpiękniejsze nie wyrażą naszej wdzięczności za dar Twojego kapłaństwa i służby pośród nas. To wielki dar Pana Boga ze przez 15 lat mieliśmy pośród siebie takiego wspaniałego pasterza.
Życzymy aby dobry Bóg darzył Cię zdrowiem, dodawał siły i błogosławił w dalszej pracy. Maryja nasza najlepsza Mama, Matka Boża Dobrej Rady niech zawsze udziela Ci dobrych rad. Życzymy, aby Twoi przyszli parafianie tak jak my, również obdarzyli Cię wielką sympatią i zaufaniem. My zaś – zapewniamy o pamięci w modlitwie oraz nieprzemijającej wdzięczności. Wiedz, że zawsze będziemy czekać na Twoje odwiedziny, że drzwi naszej parafii i domów są zawsze otwarte dla Ciebie, naszego Przyjaciela.

Szczęść Boże!