Powitanie księdza Dariusza

Drogi Księże Dariuszu!
Czcigodny Księże Proboszczu!

W imieniu całej wspólnoty parafialnej, serdecznie i z chrześcijańską miłością witamy Księdza – naszego pasterza w parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Wólce Mińskiej. Chrystus postawił na Księdza drodze naszą wspólnotę, byśmy pod Księdza przewodnictwem wzrastali w wierze, dążąc do zbawienia, dlatego z ufnością powierzamy Księdzu kształtowanie naszych serc i sumień. Pragniemy, aby od dziś czuł się Ksiądz naszym rodakiem i członkiem parafialnej rodziny. Pragniemy otoczyć Księdza życzliwością i zapewniamy o chęci współpracy oraz wsparciu we wszystkich podejmowanych działaniach na rzecz naszej parafii.

Życzymy Księdzu wytrwałości i odwagi w realizowaniu wyznaczonych celów, życzliwości ludzkich serc oraz wszelkiego dobra na lata pracy w naszej wspólnocie parafialnej. Niech Dobry Bóg dodaje Księdzu sił potrzebnych w prowadzeniu naszej owczarni. Maryja – nasza Mama, Matka Boża Dobrej Rady i Matka Kapłanów niech otacza Księdza płaszczem swojej matczynej opieki i udziela Księdzu samych dobrych rad. Zapewniamy Księdza proboszcza o naszej modlitwie.

Księże Proboszczu, witaj w domu!
Szczęść Boże!