26 NIEDZIELA ZWYKŁA 29 WRZEŚNIA 2024

Od wtorku rozpoczynamy miesiąc październik, miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym. Przypominam, że za odmówienie jednej części Różańca w kościele bądź kaplicy przed Najświętszym Sakramentem można zyskać odpust zupełny .Na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE zapraszam codziennie około godz. 18:00. W październiku we wtorki nie ma Mszy świętej porannej.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za tę wspólną modlitwę, za Waszą obecność na Mszy św.
  • mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje.
  • za ofiary zebrane dla powodzian. Macie dobre i wrażliwe serca.
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.

Anioły Stróże

W środę, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.

Pierwszy piątek i sobota

W pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9:00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

Liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka

W piątek, 4 października, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy.

Święta siostra Faustyna Kowalska

W sobotę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii świętą siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia.

Wspomnienie świętego Ojca Pio

W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek, wspomnienie świętego Ojca Pio w piątek wspominamy św. Wincentego a Paulo, prezbitera, w sobotę św. Wacława męczennika.

Pierwsza niedziela miesiąca

Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i procesja. Zapraszam do udziału w procesji wszystkie grupy parafialne.

Sakrament Bierzmowania

W przyszłą niedzielę, 6 października rozpoczniemy przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Na pierwsze spotkanie zapraszam młodzież klas VIII szkół podstawowych, I klas szkół średnich wraz z rodzicami. Msza św. odbędzie się o godz. 17:00 a po niej spotkanie informacyjne.

Ofiary na Dom Świętej Siostry Faustyny

W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Dom Świętej Siostry Faustyny.

Zbiórka kwartalna

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu trzeciej a zarazem ostatniej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszych ołtarzy. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy świętej w zakrystii.

Lektura tygodnika Idziemy

Zachęcam do lektury tygodnika Idziemy. W obecnym numerze polecam szczególnie artykuł pt.: „Co może anioł” – Jak aniołowie pomagają i dlaczego warto się z nimi zaprzyjaźnić odpowiada ks. Mateusz Szerszeń.

Życzenia

Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.