24 NIEDZIELA ZWYKŁA 15 WRZEŚNIA 2024

Pytanie: Kim jest Jezus? Powinno nieustannie do nas powracać, a my życiem winniśmy dawać właściwą odpowiedź: że On jest naszym Panem i Mesjaszem, źródłem życia, dobra i wszelkiego szczęścia.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za tę wspólną modlitwę, za Waszą obecność na Mszy św.
  • mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego.
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.

Dzień Środków Społecznego Przekazu

Dzisiaj, w trzecią niedzielę września, w Polsce przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy nam zatem modlitwa w intencji wszystkich dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy także Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, które w naszej ojczyźnie zbiegają się z Tygodniem Wychowania.

I rocznica Komunii Świętej

W dniu dzisiejszym zapraszam na Mszę Święta o godz. 12:15 dzieci klas IV i ich Rodziców przygotowującą do I rocznicy Komunii Świętej.

85 rocznica sowieckiej agresji na Polskę

We wtorek wspominamy 85 rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o wszystkich pomordowanych na Wschodzie, o wszystkich ofiarach „Golgoty Wschodu”.

Święto Świętego Stanisława Kostki

W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy. Święto to wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał.

Podział funduszu Sołeckiego

Zebranie w sprawie PODZIŁU FUNDUSZU SOŁECKIEGO odbędzie się w najbliższą środę, 18 września o godz. 19:00 w sali parafialnej.

Święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty

W sobotę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

Przygotowania do I Komunii Świętej

W przyszłą niedzielę zapraszam wszystkich Rodziców wraz z dziećmi klas III na Mszę Świętą o godz. 12:15 przygotowującą do I Komunii Świętej.

Lektura Tygodnika Idziemy

Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy. W obecnym numerze polecam szczególnie artykuł pt.: „W szkole życia i wiary” – Jak skauting wychowuje młodych? – opisuje Magdalena Prokop – Duchnowska.

Odeszli od nas

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Bolesława GĄGOL, l. 97 z Dłużki. Jest również jutro o godz. 10:00 pogrzeb śp. Jadwigi RUTA, l. 82, z Wólki Mińskiej. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Życzenia

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.