22 NIEDZIELA ZWYKŁA 1 WRZEŚNIA 2024

Ostania niedziela wakacji przynagla nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za tę wspólną modlitwę, za Waszą obecność na Mszy św.
  •  mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny.
  • Sylwii i Mateuszowi JEDYNAKOM, którzy wczoraj zawarli sakrament małżeństwa za udekorowanie naszej świątyni.
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.

85 rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września przypada 85 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji pokoju na świecie i za tych, którzy oddali życie za ojczyznę.

Pierwsza niedziela miesiąca

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i procesja. Zapraszam do udziału w procesji wszystkie grupy parafialne. Po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu

W pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9:00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

Wspomnienie bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego

W tym tygodniu, w sobotę będziemy obchodzili wspomnienie bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego. Po Mszy św. modlitwa przez wstawiennictwo bł. Ignacego i błogosławieństwo jego relikwiami.

Ofiary na Seminarium Duchowne

Za tydzień po Mszach świętych będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne.

Poświęcenie tornistrów uczniom

W przyszłą Niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 poświęcenie tornistrów uczniom rozpoczynającym naukę w szkole, oraz modlitwa w intencji Nauczycieli i uczniów. Przypominam dzieciom i młodzieży, aby przez spowiedź z Bożym błogosławieństwem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

I Komunii Świętej w 2025 roku

Zapraszam wszystkich Rodziców wraz z dziećmi klas III, które chcą przystąpić do I Komunii Świętej w 2025 roku na spotkanie organizacyjne w przyszłą Niedzielę (8 września). Msza Święta o godz. 12:15. Na tej Mszy św. również odbędzie się poświęcenie tornistrów. Po Mszy św. krótkie spotkanie.

Lektura Tygodnika Idziemy

Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy. W obecnym numerze polecam szczególnie artykuł pt.: „Co nowego w szkole?” – Reakcja rodziców i nauczycieli na zmiany w oświacie jest konieczna! – apeluje Hanna Dobrowolska w rozmowie z Moniką Odrobińską.

Życzenia na nowy rok szkolny

2 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży.

Życzenia

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.