21 NIEDZIELA ZWYKŁA 25 SIERPNIA 2024

W niedzielę rozpoczynającą ostatni tydzień wakacji Ewangelia przywołuje wyznanie Apostoła Piotra: „Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A my uwierzyliśmy i poznaliśmy, że Ty jesteś Świętym Bożym”. Są one jak przynaglenie do zrobienia rachunku sumienia z przeżytego czasu wypoczynku: czy przypadkiem sobie nie pofolgowaliśmy, zwalniając się z niedzielnej Mszy Świętej, z codziennej modlitwy.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za tę wspólną modlitwę, za Waszą obecność na Mszy św. .
  •  mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje.
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.

Liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Jutro, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (odpust u naszych najbliższych sąsiadów w Królewcu). Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu.

Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela

Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela wspominamy w liturgii w czwartek, 29 sierpnia.

Zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

Lektura Tygodnika Idziemy

Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy. W obecnym numerze polecam szczególnie artykuł pt.: „Rodzina się opłaca” – o społecznych i ekonomicznych skutkach rozwodów mówi prof. Michał Michalski w rozmowie z Moniką Odrobińską. Polecam również: „Na ratunek małżeństwu” – Nawet w skrajnych sytuacjach związek sakramentalny jest do uratowania. Gdzie szukać pomocy? – wskazuje Irena Świerdzewska.

Życzenia

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani. A udającym się na urlopy w ten ostatni tydzień wakacji wszelkich potrzebnych łask.

Odeszła od nas

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Barbarę PERZYNA, l. 64 z Mińska Mazowieckiego. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…