20 NIEDZIELA ZWYKŁA 18 SIERPNIA 2024

Dożynki

Dzisiaj dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony, za chleb powszedni, za trud pracy każdego rolnika i prosimy, byśmy każdego dnia szanowali to co Pan Bóg daje nam w swojej dobroci. Dożynki podczas Mszy świętej o godz. 11:00. Jak w latach ubiegłych poświęcimy owoce tegorocznych zbiorów. Po Mszy Świętej tradycyjne podzielimy się chlebem dożynkowym. Serdecznie wszystkich zapraszam.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za tę wspólną modlitwę, za Waszą obecność na tej Mszy św.
    • ks. Robertowi za obecność i wygłoszone Słowo Boże.
    • mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej.
    • za przygotowanie wieńcy i koszy dożynkowych.
    • p. Janeczce i innym kobietom za przygotowanie dekoracji na dzisiejszą Uroczystość.
    • Państwu Bartnickim za ofiarowanie wędlin na stół dożynkowy i Państwu Perzanowskim i Krusiewiczom za przygotowanie tego stołu.
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.

Miesiąc Maryjny

W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A w nadchodzący czwartek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

Caritas

Msza święta w intencji wolontariuszy i darczyńców Caritas odbędzie się 20 sierpnia (we wtorek) o godz. 12.00 w Kaplicy Błogosławionej Rodziny Ulmów, w Domu Dziennego Pobytu Caritas DWP w Mińsku Mazowieckim przy ul. Granicznej 18A.

Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych

W piątek, w rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To wspaniała okazja, aby modlić się o pokój na świecie (szczególnie w Ukrainie), modlić się za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii, a także o to, by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

Świętego Bartłomieja

W sobotę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

Lektura Tygodnika Idziemy

Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy. W obecnym numerze polecam szczególnie artykuł pt.: „Wiara i nauka wobec spektaklu natury” – Dlaczego dzisiaj wielu ludzi neguje istnienie Boga a z pokorą przyjmuje takie pseudoodkrycia jak to , że mężczyzna może urodzić dziecko? – rozważa o. proof. Dariusz Kowalczyk.

Życzenia

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej. A udającym się na urlopy Bożego Błogosławieństwa. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.