18 NIEDZIELA ZWYKŁA 4 SIERPNIA 2024

Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że warto i trzeba przychodzić do Chrystusa; On jeden może zaspokoić najgłębsze ludzkie tęsknoty i pragnienia, bowiem to On jest źródłem wszelkiego dobra i szczęścia. W sierpniu w szczególny sposób łączymy się z tak licznie pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Czynimy to z głęboką wiarą w sercu, wierni tradycji, którą otrzymaliśmy od naszych ojców.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za tę wspólną modlitwę, za Waszą obecność na tej Mszy św.
  • mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego.
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu

W dzisiejszą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Matki Bożej Dobrej Rady i procesja. Zapraszam do udziału w procesji wszystkie grupy parafialne.

Święto Przemienienia Pańskiego

We wtorek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Pamiętajmy, że każda Eucharystia jest takim naszym wejściem na Górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza.

Parafialne wypominki

W piątek, 9 sierpnia, w liturgii wspominamy świętą Teresę Benedyktę od Krzyża – Edytę Stein (1891-1942), współpatronkę Europy. Tego dnia na Mszy św. o godz. 17:30 będziemy modlić się za naszych drogich zmarłych polecanych w parafialnych wypominkach.

Święto Świętego Wawrzyńca

W sobotę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku.

Sierpniowa księga abstynencji

Rozpoczął się miesiąc sierpień. To czas troski o życie w trzeźwości. Wspierajmy modlitwą tych, którzy podjęli decyzje życia w trzeźwości. Przy wyjściu z kościoła jest jeszcze wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na miesiąc sierpień.

Dożynki

W Niedzielę 18 sierpnia nasze parafialne dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony. Dożynki podczas Mszy Świętej o godz. 11:00. Jak w latach ubiegłych poświęcimy wieńce dożynkowe – symbol wdzięczności za chleb powszedni. Po Mszy Świętej tradycyjne podzielenie się chlebem dożynkowym. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie wieńcy dożynkowych.

Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy.

W obecnym numerze polecam szczególnie artykuł pt.: „Z kanapy na Jasną Górę” – na pątnkiczym szlaku doświadcza się wielkiego trudu, ale i wielkiej radości, mówi o. Marian Ciechanowski, paulin, przeor Jasnej Góry, w rozmowie z Magdaleną Prokop – Duchnowską.

Zapowiedzi przedślubne

Jakub BRODZIK, kawaler z par. tutejszej i Kinga SIERHEJ, panna z parafii św. Jana Chrzciciela w Stanisławowie – zapowiedź II

Życzenia

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej. A udającym się na urlopy Bożego Błogosławieństwa. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.

Odszedł od nas

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława ŚWIĘTOCHOWSKIEGO, l. 72 z Mińska Mazowieckiego. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…