17 NIEDZIELA ZWYKŁA 28 LIPCA 2024

Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za tę wspólną modlitwę, za Waszą obecność na tej Mszy św.
  • mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny.
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.
  • dziękuję bardzo za ofiary przekazane na budowę ołtarzy mieszkańcom Mińska Mazowieckiego z ul. Chabrowej, Dębowej i Grabowej,  Kusocińskiego oraz mieszkańcom mieszkańcom Dłużki. Bardzo Dziękuję ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.

Sierpień

W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień. To czas troski o życie w trzeźwości. Wspierajmy modlitwą tych, którzy podjęli decyzje życia w trzeźwości. Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na sierpień.

80 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Także w czwartek będziemy obchodzić 80 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie walcząc o naszą wolność.

I piątek miesiąca

W piątek, 2 sierpnia można zyskać odpust zupełny «Porcjunkuli» za pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim modlitwy Pańskiej, wyznania wiary, trwanie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Adoracja

W pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi.

I niedziela miesiąca

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Matki Bożej Dobrej Rady i procesja. Zapraszam do udziału w procesji wszystkie grupy parafialne.

Dożynki

W Niedzielę 18 sierpnia nasze parafialne dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony. Dożynki podczas Mszy świętej o godz. 11:00. Jak w latach ubiegłych poświęcimy wieńce dożynkowe – symbol wdzięczności za chleb powszedni. Po Mszy Świętej tradycyjne podzielenie się chlebem dożynkowym. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie wieńcy dożynkowych.

Lektura

Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy. W obecnym numerze polecam szczególnie artykuł pt.: „Po osiemdziesięciu latach” – powstanie warszawskie początkowo nazywane było sierpniowym. Dlaczego porzucono tę nazwę wyjaśnia ks. Henryk Zieliński

Zapowiedzi przedślubne

Jakub BRODZIK, kawaler z par. tutejszej i Kinga SIERHEJ, panna z parafii św. Jana Chrzciciela w Stanisławowie – zapowiedź I

Wakacje

Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.