16 NIEDZIELA ZWYKŁA 21 LIPCA 2024

Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za tę wspólną modlitwę, za Waszą obecność na tej Mszy św.
  • mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje.
  • Karolowi i Klaudii, którzy wczoraj zawarli związek małżeński za udekorowanie kościoła
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.

Świętej Marii Magdaleny

22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego.

Badania

Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kontem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badania szczególnie zalecane po przejściu KOVID19. Badania odbędą się w ambulansie diagnostycznym w środę 24 lipca br. o godz. 12:30 na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wejściu do kościoła.

Piknik i Kino pod chmurką

Organizatorzy serdecznie zapraszają na Piknik oraz Kino pod chmurką w najbliższy piątek 26 lipca. Miejsce: Boisko sportowe w Królewcu przy ul. Kościelnej. Wstęp wolny. Wśród atrakcji: zabawa na dmuchańcu, grill, przysmaki Kół Gospodyń Wiejskich, prezentacja wozów strażackich, pokaz gaszenia pożaru, Kurs Pierwszej Pomocy, wspólne zabawy z OSP, bańki mydlane, strefa sportu, kącik dla dzieci.

Lektura

Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy. W obecnym numerze polecam szczególnie artykuł pt.: „Nie ma jak u dziadków” kochają babcie i dziadka, wspierają ich w starości. Serdeczne relacje między pokoleniami opisuje Barbara Stefańska

Zapowiedzi przedślubne

Janusz GRABARCZYK, kawaler z par. tutejszej i Justyna – Maria GOCHNA, panna z parafii św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych – zapowiedź II

Wakacje

Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

Odszedł od nas

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zdzisława Świętochowskiego, l. 71 z Dłużki. Plećmy go Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….