4 NIEDZIELA ADWENTU 24 GRUDNIA 2023

To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Podsumowując tegoroczny Adwent, zapytajmy siebie: czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, czasem, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? I postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór.

Msze św. o godz. 9:00 i o godz. 11:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17:00.

Pasterka i święta

Tradycyjnie PASTERKA dzisiaj (24 grudnia) o godz. 22:00. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze święte o godz. 9:00, 10:30 i o godz. 12:00. Wieczorem nie będzie Mszy świętej. Po Pasterce będą zbierane ofiary na Fundusz Obrony Życia.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę
  • mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego
  • Panu Piotrkowi Matejakowi za ofiarowanie choinek do naszego kościoła. Dziękuję p. Michałowi i Grzegorzowi Kowalczyk, Stanisławowi Wielgo, Tomaszowi Gromulskiemu, Marcinowi Wojciechowskiemu, Andrzejowi Mucha, Robertowi Kalinowskiemu, Robertowi Zapertemu, Januszowi Makos i wszystkim innym osobom za pomoc przy dekoracji naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać!
  • wszystkim osobom, które przekazały artykuły spożywcze i środki czystości. Ofiarodawcom składam bardzo serdeczne podziękowania – Bóg zapłać za okazane serce.

Obraz Matki Bożej Dobrej Rady

Moi drodzy! W piątek dotarł do nas obraz Matki Bożej Dobrej Rady – naszej Patronki. Bardzo się cieszę, że od tegorocznych świąt Bożego Narodzenie będzie nam towarzyszyła.

Opłatki i świece Caritas

Jeszcze dzisiaj są rozprowadzane poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece Caritas.

Świętej Rodziny

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszam na nabożeństwo dziękczynno-błagalne o godz. 16:30, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum za mijający czas. Za odśpiewanie tego hymnu można zyskać o odpust zupełny.

Wolne intencje

W tym tygodniu są jeszcze dwie wolne intencje.

Wizyta duszpasterska

Wizytę duszpasterską Rodzin naszej Parafii rozpocznę 27 grudnia.
27.12 – Środa godz. 9:00 Dłużka od nr 1 do 25 (także domy po obu stronach drogi na Borek Czarniński)
28.12 – Czwartek godz. 9:00 Dłużka od końca (Brzóze) do nr 25
29.12 – Piątek godz. 9:00 Karolina: ul. Główna od 168 do nr 69 i nr 76 po obydwu stronach, Zaciszna
30.12 – Sobota godz. 9:00 Karolina: ul. Wąska, ul. Pogodna, ul. Główna od nr 1 do nr 36 po obydwu stronach
31.12 – Niedziela godz. 12:15 Borek Miński
02.01 – Wtorek godz. 15:30 Wólka Mińska: ul. Bratnia, Wiosenna, ul. Mazowiecka nr parzyste

Program całej kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Jest również na naszej stronie internetowej.

Z góry dziękuję za wszelkie przejawy troski. Jednocześnie bardzo proszę by na ten tydzień zgłosiły się po Mszy Świętej osoby, które przyjadą po kapłana na plebanię 15 minut przed rozpoczęciem kolędy.

Odeszła od nas

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Halinę Pyrzanowską, l. 91 z Borku Mińskiego. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…