31 marca – IV niedziela Wielkiego Postu

• mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Robertowi Zapertemu za pomoc przy parafii, bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • matkom za przygotowanie rozważań i poprowadzenie Drogi Krzyżowej,
  • dziękuję bardzo serdecznie za ofiary na budowę kościoła mieszkańcom Karoliny i Mińska Mazowieckiego z ulic Małaszczyckiej i Andersa. Dziękuję bardzo serdecznie ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.

Wieli Post

Trwa Wielki Post, który jest czasem wytężonej pracy nad sobą poprzez różne formy postanowień i wyrzeczeń w celu umacniania wolnej woli. W tym okresie rozważamy mękę Pańską podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18:00. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16:30.

Jałmużna postna

Obok krzyża wystawionego do adoracji wielkopostnej znajduje się puszka na ofiary – jałmużna postna. Te ofiary składane w Wielkim Poście jako nasza forma umartwień (wyrzeczeń) posłużą jako pomoc bardziej potrzebującym, a w części będą również przeznaczone na kwiaty do grobu i ciemnicy w Triduum Paschalne.

Pomoc dla rodzin

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz do którego można składać: artykuły spożywcze i środki czystości, które przed świętami przekażemy rodzinom potrzebującym – jest to wyraz miłości i jałmużny wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Nowenna Pompejańska

Przy głównym wyjściu z kościoła są wyłożone ulotki dotyczące sposobu odmawiania Nowenny Pompejańskiej, niezwykle skutecznej modlitwy do Matki Bożej. Zachęcam do zainteresowania się tą szczególną modlitwą przez osoby potrzebujące szczególnej łaski Pana Boga.

Niedziela Palmowa

W Niedzielę Palmową, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie można zakupić palmy przed Mszą świętą, a ofiary z ich sprzedaży przeznaczymy na budowę naszego kościoła.

Droga Krzyżowa

W piątek 12 kwietnia odbędzie się Droga Krzyżowa z parafii MB Jasnogórskiej w Królewcu do naszej parafii. Początek o godz. 18:00 w Królewcu, a zakończenie Mszą świętą w naszym kościele. Przed Drogą Krzyżową będzie podstawiony autokar przy naszym kościele dla uczestników, który zawiezie uczestników do Królewca, a po zakończeniu Mszy świętej odwiezie mieszkańców Królewca
pod ich kościół.

Ekstremalna Droga Krzyżowa