3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12 MARCA 2023

Rekolekcje Wielkopostne

Dzisiaj rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne (od 12 do 14 marca), które prowadzi ks. Piotr Domański – wikariusz parafii św. Stanisława, biskupa i męczennika w Siennicy. Jeszcze raz bardzo serdecznie go w naszej parafii witamy. Msze św. jutro i we wtorek są odprawiane o godz. 9:00, 17:30 i o godz. 19:00. Szczegółowy program Rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w poniedziałek (13 marca) od godz. 11:00. Bardzo proszę o zgłaszanie tych, którzy z powodu choroby nie mogą przybyć na rekolekcje.

• Dziękuję drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę.
  • Mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego.
  • Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!
  • za ofiary przekazane na budowę kościoła mieszkańcom Mińska Mazowieckiego z ul. Kusocińskiego oraz mieszkańcom Borku Mińskiego. Dziękuję bardzo serdecznie ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.

Msza przygotowująca do I Komunii Świętej

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Nabożeństwa

W okresie Wielkiego Postu zapraszam wszystkich do rozważania męki Pańskiej podczas nabożeństw pasyjnych. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 18:00, czyli po Mszy świętej. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16:30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).

Msza przygotowująca do Rocznicy I Komunii Świętej

Msza św. przygotowująca dzieci do Rocznicy I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Księga abstynencji

Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona księga abstynencji, w której możemy jeszcze zadeklarować życie w trzeźwości na czas Wielkiego Postu.

Jałmużna postna

Obok krzyża wystawionego do adoracji Wielkopostnej znajduje się puszka na ofiary – jałmużna postna. Te ofiary składane w Wielkim Poście jako nasza forma umartwień (wyrzeczeń) posłużą jako pomoc bardziej potrzebującym.

Pomoc rodzinom

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz do którego można składać: artykuły spożywcze i środki czystości, które przed świętami przekażemy rodzinom potrzebującym.

Zbiórka kwartalna

Są jeszcze wolne listy z pozostałych regionów naszej parafii. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w przeprowadzeniu tej pierwszej w tym roku zbiórki. Listy są do odebrania po Mszy świętej w zakrystii bądź w tygodniu w kancelarii. Moi drodzy! Prawdopodobnie po świętach rozpoczniemy budowę naszego pierwszego ołtarza Matki Bożej Dobrej Rady, naszej Patronki.

Życzenia

Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.