25 NIEDZIELA ZWYKŁA 22 WRZEŚNIA 2024

W dzisiejszym drugim czytaniu Święty Jakub Apostoł wskazuje, że wewnętrzny nieład w człowieku powoduje niesnaski pomiędzy ludźmi. Dlatego ważnym jest nieustanne formowanie ludzkich sumień i budowanie odpowiedniego systemu wartości opartego na Chrystusowej Ewangelii.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za tę wspólną modlitwę, za Waszą obecność na Mszy św. mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła.
  • W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej.
  • Izabeli i Danielowi, którzy w piątek zawarli sakrament małżeństwa za udekorowanie naszej świątyni.
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.

Mszę Świętą przygotowującą do I Komunii Świętej

W dniu dzisiejszym zapraszam wszystkich Rodziców wraz z dziećmi klas III na Mszę Świętą o godz. 12:15 przygotowującą do I Komunii Świętej.

Ofiary do puszek dla poszkodowanych w czasie powodzi

Zgodnie z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusza Wojdy SAC, dzisiaj, 22 września w parafiach Diecezji Warszawsko–Praskiej po każdej Mszy Świętej odbywają się zbiórki ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w czasie powodzi. Caritas Diecezji Warszawsko–Praskiej już przekazała transport darów rzeczowych (sucha żywność, środki chemiczne). Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

Wspomnienia świętych w tym tygodniu w czasie liturgii

W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek, wspomnienie Świętego Ojca Pio w piątek wspominamy św. Wincentego a Paulo, prezbitera, w sobotę św. Wacława męczennika.

Sakrament Bierzmowania

W niedzielę, 6 października rozpoczniemy przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Na pierwsze spotkanie zapraszam młodzież klas VIII szkół podstawowych, I klas szkół średnich wraz z rodzicami. Msza św. odbędzie się o godz. 17:00 a po niej spotkanie informacyjne.

Zbiórka kwartalna na ołtarze

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu trzeciej a zarazem ostatniej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszych ołtarzy. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy Świętej w zakrystii. Moi drodzy! Aktualnie jesteśmy w trakcie realizacji dokończenia oświetlenia prezbiterium. W tym roku planowane jest jeszcze malowanie całego wnętrza kościoła. Ufam, że z Bożą pomocą uda się tego dokonać.

Lektura Tygodnika Idziemy

Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy. W obecnym numerze polecam szczególnie artykuł pt.: Czy dusza ma płeć” – Czy płeć dotyczy wyłącznie ciała człowieka, czy także jego duszy – wyjaśnia o. Jarosław Kupczyk w rozmowie z Barbarą Stefańską.

Odeszła od nas

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jadwigę RUTA, l. 82, z Wólki Mińskiej. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Życzenia

Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.