22 grudnia – IV niedziela Adwentu

Pasterka i Święta Bożego Narodzenia

Tradycyjnie PASTERKA w wigilię Bożego Narodzenia (24 XII) o godz. 22:00. Będzie ona również transmitowana na żywo na naszym profilu na Facebooku. Zachęcam aby zadbać o wszystkie osoby, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą uczestniczyć osobiście w Eucharystii aby mogły łączyć się z nami duchowo poprzez oglądanie jej w internecie.
W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 25 i 26 grudnia Msze święte o godz. 9:00, 10:30 i 12:00, wieczorem nie będzie Mszy świętej.

Kolęda

Po świętach 27 grudnia rozpocznie się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Ofiary, które będą składane podczas kolędy przeznaczymy na spłatę długów powstałych przy budowie naszego kościoła.

Porządek kolędy:

• piątek 27 XII od godz. 9:00 – Dłużka od nr 1 do nr 25
  • sobota 28 XII od godz. 9:00 – Dłużka od końca (Brzóze) do nr 25
  • w przyszły poniedziałek 30 XII od godz. 15:30 – Karolina ul. Kamienna, Wólka Mińska i Karolina ul. Koszykowa początek od osiedla do Karoliny
  • wtorek 31 XII od godz. 9:00 – Borek Miński

Bardzo serdecznie proszę, aby po Mszy świętej zgłosiły się osoby, które przyjadą po księdza na plebanię pół godziny przed rozpoczęciem kolędy.

• mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej,
  • wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na tace jako pomoc w opłaceniu należności za ogrzewanie naszego kościoła, serdeczne Bóg zapłać!
  • Paniom: Danucie Klimek, Teresie Rogala, oraz Panom: Marianowi Klimkowi, Michałowi Kowalczykowi, Robertowi Zapertemu, Janowi Bieńkowskiemu, Pawłowi Tarczyńskiemu, Jerzemu Tarczyńskiemu za pomoc w przygotowaniu choinek i szopek bożonarodzeniowych w kościele i przed kościołem, serdeczne Bóg zapłać!
  • Panu Antoniemu Tarczyńskiemu i Januszowi Piechoskiemu, za ofiarowanie choinek do naszego kościoła. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • za piękny udział w rekolekcjach i za wszelkiego rodzaju pomoc w czasie rekolekcji.
  • wszystkim osobom, które przekazały artykuły spożywcze i środki czystości, w ramach „Szlachetnej paczki”. Zebrane dary zostały przekazane rodzinom potrzebującym w Białorusi i w naszej parafii. Ofiarodawcom składam bardzo serdeczne podziękowania – Bóg zapłać za okazane serce.

Roraty

We wtorek ostatnie Roraty. Tradycyjnie harcerze z XXI Drużyny ZHP z Hufca w Mińsku Mazowieckim przekażą naszej parafii światełko Betlejemskie.

Zgodnie z tradycją w drugi dzień świąt, we wspomnienie pierwszego męczennika – św. Szczepana po Mszach będzie poświęcenie owsa, w piątek wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty błogosławieństwo wina, w sobotę – święto św. Młodzianków Męczenników, w przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W przyszły wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego – o godz. 15:00 nabożeństwo
dziękczynne przed Najświętszym Sakramentem. Około godz. 15:30 Msza święta dziękczynna na zakończenie roku. Można zyskać odpust  zupełny za uczestnictwo we Mszy świętej i odśpiewanie hymnu Ciebie Boga Wysławiamy.

Zmiana

Do czasu zakończenia kolędy Msze święte w tygodniu będą o godz. 7:00, kancelaria parafialna będzie czynna po Mszach rannych.