19 NIEDZIELA ZWYKŁA 11 SIERPNIA 2024

„Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry” – refren psalmu jest zachętą, aby nie zaniedbywać spotkań z Bogiem, jakimi są codzienna modlitwa i coniedzielna Eucharystia. To w pozytywny sposób wyrażona prawda zawarta w powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za tę wspólną modlitwę, za Waszą obecność na tej Mszy św.
  • mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego.
  • Paniom za opielenie saklniaka przy Matce Bożej
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.

Św. Maksymiliana Kolbego

W środę, 14 sierpnia wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego, franciszkanina, kapłana i męczennika, który na ochotnika zgłosił się na śmierć głodową za współwięźnia, ojca rodziny.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

W czwartek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze św. tego dnia będą odprawiane o godz. 9:00, 11:00 i 17:00. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Również w czwartek będziemy obchodzić 104 rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku zwanej «Cudem nad Wisłą».

Św. Jacka Odrowąża

W sobotę, 17 sierpnia wspominamy św. Jacka Odrowąża (1200-1257), prezbitera. Jest to również dzień imienin ks. Jacka, bpa pomocniczego naszej diecezji warszawsko – praskiej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji dostojnego solenizanta.

Dożynki

W przyszłą niedzielę, 18 sierpnia nasze parafialne dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony. Dożynki podczas Mszy świętej o godz. 11:00. Jak w latach ubiegłych poświęcimy wieńce dożynkowe – symbol wdzięczności za chleb powszedni. Po Mszy świętej tradycyjne podzielenie się chlebem dożynkowym. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie wieńcy dożynkowych.

Pielgrzymki

W sierpniu w szczególny sposób łączymy się z tak licznie pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Czynimy to z głęboką wiarą w sercu, wierni tradycji, którą otrzymaliśmy od naszych ojców.

Życzenia

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej. A udającym się na urlopy Bożego Błogosławieństwa. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.

Odeszła od nas

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Annę STERNICKĄ, l. 58 z Karoliny Zdroje. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…