UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 31 MAJA 2026

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

Podziękowania

Dziękuję:

  • wszystkim zgromadzonym w tej świątyni za wspólną modlitwę, za obecność na Mszy świętej,
  • mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszej świątyni. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego,
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.

Międzynarodowy Dzień Dziecka

Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Będziemy modlić się o czyste i dobre serca dla dzieci, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

Boże Ciało

W najbliższy czwartek, 4 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny.

Podobnie jak w latach minionych procesja przejdzie od kościoła ul. Mazowiecką, Krasickiego, Kusocińskiego, Paruzela i Mazowiecką powróci do kościoła. Bardzo serdecznie proszę, aby I ołtarz przygotowali mieszkańcy Wólki Mińskiej; II ołtarz – mieszkańcy Karoliny i Karoliny Zdroje; III ołtarz – mieszkańcy Mińska Mazowieckiego; IV ołtarz – mieszkańcy Dłużki i Borku Mińskiego. Do procesji Bożego Ciała zapraszam wszystkie grupy parafialne, szczególnie sypaczki. Zapraszam też dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe. Serdecznie zachęcam do zaangażowania się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała.

Dyspensa

W piątek po Bożym Ciele ks. bp Romuald udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.

Pierwszy piątek i pierwsza sobota

W pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę wyjątkowo w piątek od godz. 9:00 z racji święceń kapłańskich ks. Mateusza.

MSZA ŚW. PRYMICYJNA ks. Mateusza KOWALSKIEGO

W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 odbędzie się MSZA ŚW. PRYMICYJNA ks. Mateusza KOWALSKIEGO. Serdecznie wszystkich zapraszam. Z racji na prymicję nie będzie procesji wokół kościoła. Natomiast po Mszy św. otrzymamy uroczyste błogosławieństwo prymicyjne.

Budowa ołtarzy i zbiórka ofiar

Bardzo dziękuję mieszkańcom Wólki Mińskiej z ul. Małaszczyckiej i Andersa za złożone ofiary na budowę ołtarzy. Dziękuję mieszkańcom i osobie, która podjęła się trudu zbierania tych ofiar.

Moi drodzy! W tym tygodniu zostały wykonane kolejne prace przy ołtarzu Matki Bożej. Zainstalujemy też wieczną lampkę przy tabernakulum na Uroczystość Bożego Ciała. Koszt tych prac wyniósł 31 000 tyś. W związku z tymi pracami bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu drugiej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszych ołtarzy. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy Świętej w zakrystii.

Ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej

W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

Nabożeństwa czerwcowe

Serdecznie zapraszam do naszej świątyni na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej.

Kradzież donicy z kwiatami

W minionym tygodniu, we wtorek o godz. 14:30 została skradziona donica z kwiatami z przed kościoła. W biały dzień, fiatem punto przyjechało dwie osoby i odjechali w stronę Dłużki. Przykra sprawa. Nie wiem jak mogą cieszyć kwiaty przy domu skradzione z przed kościoła.

Zapowiedzi przedślubne

Mariusz OWSIANKA, kawaler z par. św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku i Joanna ŻAK, panna z prafii tutejszej – Zapowiedź I