UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 26 MAJA 2024

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

Podziękowania

Dziękuję:

  • drogim Parafianom i Gościom za tę wspólną modlitwę, za Waszą obecność na tej Mszy św.
  • mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.
  • Rodzicom dzieci, które przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii św. za ofiarę dla parafii. Ofiarowano 1900 zł. Będą przeznaczone na budowę ołtarzy. Serdeczne Bóg zapłać!

Dzień Matki

Dzisiaj święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im wdzięczność przez modlitewną pamięć i polecamy opiece naszej patronki, Matki Bożej Dobrej Rady.

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

We wtorek przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Boże Ciało

Uroczystość Bożego Ciała odbędzie się w dniu 30 maja. Podobnie jak w latach minionych procesja przejdzie od kościoła ul. Mazowiecką, Krasickiego, Kusocińskiego, Paruzela i Mazowiecką powróci do kościoła. Bardzo serdecznie proszę, aby I ołtarz przygotowali mieszkańcy Wólki Mińskiej; II ołtarz – mieszkańcy Karoliny (ul. Głównej, Koszykowej, Kamiennej, Pogodnej, Wąskiej, Północnej); III ołtarz – mieszkańcy osiedla Mińsk Mazowiecki (ul. Małaszczyckiej, Sikorskiego, Krasickiego, Rapackiego, Bohaterów Monte Cassino, Karpatczyków, Chabrowa, Dębowa, Grabowa, Leśna, Obrońców Tobruku, Kusocińskiego); IV ołtarz – mieszkańcy Dłużki i Borku Mińskiego. Zapraszam do udziału w procesji wszystkie grupy Parafialne, strażaków z OSP w Dłużce, a przede wszystkim dzieci I Komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych. W czasie oktawy Bożego Ciała po Mszy Świętej będą śpiewane Nieszpory, a na zakończenie oktawy procesja wokół kościoła i poświęcenie wianków. Msza święta w Boże Ciało o godz. 9:00. Po południu nie ma Mszy św.

W najbliższy piątek jest dyspensa bpa Romualda Kamińskiego od pokarmów mięsnych. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym, ofiarowany w intencji chorych, ubogich, cierpiących.

I sobota miesiąca

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. Od godz. 9:00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

Dzień Dziecka

W najbliższą sobotę, 1 czerwca będziemy przeżywać Międzynarodowy Dzień Dziecka.

I niedziela miesiąca

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i procesja. Zapraszam do udziału w procesji wszystkie grupy parafialne. Będzie to jednocześnie doroczny Dzień dziękczynienia. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.

Nabożeństwa majowe

Serdecznie zapraszam do naszej świątyni na ostatnie w tym tygodniu nabożeństwa majowe codziennie na godz. 18:00. Od soboty będziemy przeżywali nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.

Zbiórka kwartalna

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu drugiej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszych ołtarzy. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy świętej w zakrystii.

Lektura Tygodnika Idziemy

Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy. W obecnym numerze polecam szczególnie artykuł pt.: „Na obraz Trójcy Świętej” – Co to znaczy, że zostaliśmy stworzeni na obraz Boga w Trójcy Świętej? – wyjaśnia o. Dariusz Kowalczyk.