UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20 LISTOPADA 2022

Chrystusa Króla Wszechświata

Dzisiaj, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. W naszej wspólnocie parafialnej jest to 14 rocznica ustanowienia parafii. Pamiętajmy o wszystkich, którzy modlitwą, pracą i ofiarami przyczyniają się do budowy naszego kościoła. Po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi (za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny).

Podziękowania

Bardzo dziękuję:

  • drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę
  • mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego.
  • Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!

Ofiary na Seminarium Duchowne

W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na Seminarium Duchowne. Ofiarodawcom składam już teraz serdeczne Bóg zapłać!

Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

Spotkanie dla młodzieży

Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w kościele, w sobotę, 26 listopada o godz. 9:00.

Zbiórka dla ministrantów

Ministrantów zapraszam na zbiórkę również w sobotę o godz. 9:00.

Adwent

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Jest on początkiem nowego Roku Kościelnego. Adwent to czas, który ma nas przygotować do uroczystości Bożego Narodzenia, a także do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na czas adwentu.

Msza przygotowująca do I Komunii Świętej

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Opłatki

W pierwszą niedzielę adwentu podczas Mszy świętej o godz. 9:00 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, będą do nabycia po Mszach świętych. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na budowę bocznego ołtarza, którego pracę rozpoczniemy na początku przyszłego roku.

Świece Caritas

Od przyszłej niedzieli wigilijne świece Caritas będą do nabycia: małe w cenie 10 zł, duże w cenie 20 zł. Jeśli ktoś będzie miał życzenie złożyć wyższą ofiarę to również dołączymy ją do budowy ołtarza. Bóg zapłać!