7 NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 17 MAJA 2026

Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

Rocznica I Komunii świętej

Dzieci obchodzą dzisiaj Rocznicę I Komunii świętej. Minął rok naszej wierności Jezusowi utajonemu w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy dalej o Nich w modlitwie. Prośmy by ten Sakrament dzieci dalej przyjmowały z głęboką wiarą i czystym sercem. Módlmy się także za ich rodziców i bliskich, aby byli wsparciem dla Nich i zawsze dawali dobry przykład chrześcijańskiego życia.

W tym momencie pragnę też wyrazić podziękowanie przede wszystkim Panu Bogu, że zechciał pozostać z nami w tej Kruszynie CHLEBA, i że możemy być tak blisko Niego. Wyrażam też wdzięczność rodzicom tych dzieci. To dzięki Wam one dalej przyjmują Pana Jezusa. Dziękuję najbliższej rodzinie tych dzieci, za ich wspieracie swoim dobrym przykładem. Dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do przeżywania tej Uroczystości. Jednak nade wszystko dziękuję Wam, kochane dzieci. Dziękuję za te spotkania w ciągu roku. Dziękuję za piękne spowiedzi, szczególnie za obchodzone pierwsze piątki miesiąca. I życzę Wam byście zawsze były bardzo blisko Pana Jezusa.

Podziękowania

Dziękuję:

  • wszystkim zgromadzonym w tej świątyni za wspólną modlitwę, za obecność na Mszy świętej,
  • Rodzicom dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Karoliny,
  • Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiarę przekazaną na parafię. Będzie ona przeznaczona na budowę ołtarzy. Natomiast dzieciom pierwszokomunijnym dziękuję za przekazanie ofiary dla dzieci na misjach. Serdeczne Bóg zapłać!
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.

Rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II

W najbliższy poniedziałek, 18 maja, wspominamy 106 rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

W przyszłą niedzielę, 24 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Do tej Uroczystości przygotowujemy się poprzez nowennę, która jest odprawiana codziennie po nabożeństwie majowym.

Święcenia kapłańskie dk. Mateusza

W dniu 6 czerwca br. o godz. 10:00, ks. dk. Mateusz KOWALSKI przyjmie święcenia kapłańskie. Chętnych, którzy chcieliby pojechać na tę uroczystość to serdecznie zapraszam do zakrystii. Jeśli zbierze się wystarczająca ilość chętnych to zamówię autokar.

Budowa ołtarzy w naszej świątyni

Moi drodzy! Dalej trwają prace wykończeniowe naszej świątyni. Zabudowa i dekoracja przy tabernakulum zostały zakończone. Przed uroczystością Bożego Ciała zostanie zainstalowana wieczna lampka przy tabernakulum i dekoracje przy ołtarzu Matki Bożej.

W związku z tymi pracami bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu drugiej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszych ołtarzy. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy Świętej w zakrystii.S

Nabożeństwa majowe

Serdecznie zapraszam do naszej świątyni na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej.

Odeszli od nas…

W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Krystynę PIOTRKOWICZ, l. 78 z Dłużki i Janusza ROKICKIEGO, l. 90 z Karoliny. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…