30 września – XXVI niedziela zwykła

Nabożeństwa różańcowe

Od jutra rozpoczynają się NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE codziennie około godz. 18:00. W październiku nie będzie we wtorki Mszy świętej rano. W każdy czwartek października będziemy modlić się o świętość naszych rodzin. Dzieci codziennie będą otrzymywały fragment układanki różańcowej. Za odmówienie jednej części różańca w kościele bądź kaplicy można zyskać odpust zupełny. Św. Jan Paweł II zachęcał do odmawiania różańca, niech zatem każdy z nas znajdzie czas w październiku na różaniec.

• mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego,
• Panom: Michałowi Kowalczykowi, Marianowi Klimkowi, Janowi Bieńkowskiemu za pomoc przy parafii. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
• Państwu Katarzynie Świątek i Dariuszowi Całce, którzy zawarli wczoraj sakrament małżeństwa za udekorowanie kościoła kwiatami. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

„Wszystko o Janie Pawle II”

Po Mszach świętych, są do nabycia: książka „Wszystko o Janie Pawle II” – wydanie specjalne z okazji 40 rocznicy wyboru na stolicę apostolską w promocyjnej cenie 10 zł zamiast 14,99zł, oraz kalendarze ścienne na rok 2019 w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na budowę naszego kościoła.

Prośba

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu trzeciej a zarazem ostatniej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszego kościoła. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy Świętej w kancelarii.

Misje Święte

Zbliża się czas pierwszych w historii naszej parafii Misji Świętych. Od peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, która miała miejsce rok temu, trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej po rodzinach. Jest to duchowe przygotowanie przez modlitwę rodzinną. Od 8 do 16 października będzie modlitewna nowenna przygotowująca nas bezpośrednio do Misji. Będzie ona polegała na adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 20:00 do 21:00 zakończy się błogosławieństwem i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Proszę wszystkich o włączenie się w modlitewną nowennę. Jeśli ktoś zagubił program Misji jest on wyłożony na stoliku przy wyjściu z kościoła.

W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek – Świętych Aniołów Stróżów, w środę – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek – św. Franciszka z Asyżu, w piątek – św. s. Faustyny Kowalskiej (po nabożeństwie różańcowym ucałowanie relikwii św. S Faustyny). Z racji I piątku i I soboty miesiąca o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W piątek Msza święta wypominkowa za zmarłych. Zachęcam do udziału i ofiarowania Komunii świętej za zmarłych. W sobotę od godz. 9:00 odwiedzę chorych w domach. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja z racji I niedzieli miesiąca – zapraszam do udziału wszystkie grupy parafialne.