14 kwietnia – VI niedziela Wielkiego Postu – Palmowa

Triduum Paschalne

Porządek nabożeństw w Triduum Paschalne:
Wielki Czwartek – o godz. 18:00; Wielki Piątek – o godz. 18:00; Wielka Sobota – o godz. 19:00; Msza rezurekcyjna w niedziele – o godz. 6:00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w piątek od godz. 9:00 do 21:30,
przy grobie w sobotę od godz. 9:00 do 21:30. Proszę, aby każdy znalazł czas na adorację (dorośli, dzieci, młodzież, ministranci, scholanki, sypaczki) – jest to wyraz naszej wiary w Pana Jezusa obecnego
w Najświętszym Sakramencie.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas adoracji krzyża w Wielki Piątek są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie.
Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9:00 do godz. 12:00. Ofiary składane przy poświęceniu pokarmów – przeznaczymy na spłatę długów, powstałych przy budowie naszego kościoła. Będzie także przygotowana w buteleczkach woda poświęcona.

Podziękowania

Dziękuję bardzo serdecznie:

  • mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższą środę (17 kwietnia) proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Przemkowi Kruszewskiemu za pomoc przy parafii, bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • dziękuję bardzo serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji Drogi Krzyżowej z Królewca do naszej parafii, strażakom z OSP Dłużka, Panom: Andrzejowi Zielińskiemu i Jarosławowi Kowalskiemu za wielką życzliwość i pomoc w transporcie uczestników Drogi Krzyżowej, scholi parafialnej i panu organiście oraz wszystkim, którzy tak licznie brali udział w tym niezwykłym nabożeństwie. Bóg zapłać!
  • bardzo serdecznie dziękuję Paniom, które się utrudziły przy wykonaniu palemek. Dziękuję również wszystkim, którzy kupując te przygotowane palmy wsparli budowę naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
  • dziękuję bardzo serdecznie pewnej rodzinie z Mińska Mazowieckiego za ofiarę pieniężną przekazaną na zmianę nagłośnienia w naszym kościele. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Jałmużna postna

Obok krzyża wystawionego do adoracji wielkopostnej znajduje się puszka na ofiary – jałmużna postna. Te ofiary składane w Wielkim Poście jako nasza forma umartwień (wyrzeczeń) posłużą jako pomoc bardziej potrzebującym, a w części będą również przeznaczone na kwiaty do grobu i ciemnicy w Triduum Paschalne.

Pomoc rodzinom

Dziś ostatni dzień przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz do którego, można składać: artykuły spożywcze i środki czystości, które przed świętami przekażemy rodzinom potrzebującym – jest to wyraz miłości i jałmużny wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Spowiedź

Z racji, iż nasze rekolekcje parafialne były od drugiej niedzieli Wielkiego Postu, w środę 17 kwietnia od godz. 16:30 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Ozdoby wielkanocne

Ozdoby wielkanocne i paschaliki można nabywać po Mszach świętych. Dochód z ich sprzedaży przeznaczamy na budowę naszego kościoła.

Odwiedziny chorych

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę we wtorek 16 kwietnia od godz. 9:00.