Różaniec

W październiku zapraszamy na codzienne NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE około godz. 18:00 (zaraz po Mszy świętej) – do tej modlitwy zachęcał nas Św. Jan Paweł II, niech każdy z nas znajdzie czas dla Pana Boga podczas tej modlitwy.

Modlitwa różańcowa to nie nudne i bezmyślne odmawianie niekończących się zdrowasiek. Różaniec to modlitwa medytacji, to całkowite oddanie się Matce Najświętszej, to niewiarygodna pomoc w pokonywaniu wszelkich trudności, to żywe przeżywanie Ewangelii. Odmawiając kolejne części Różańca Świętego wprowadzani jesteśmy w przeżywanie najważniejszych wydarzeń z życia Chrystusa i Maryi a jednocześnie medytując i rozmyślając możemy bezpośrednio odnosić je do własnego życia.

Niech ta modlitwa zawierzenia stanie się drogowskazem w naszym codziennym życiu, nie tylko w październiku ale na każdy dzień całego roku.

„Rozważając … tajemnice różańcowe patrzymy na misterium życia, męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jej oczyma, przeżywamy je tak, jak Ona w swym sercu matczynym je przeżywała. Odmawiając różaniec rozmawiamy z Maryją, powierzamy Jej ufnie wszystkie nasze troski i smutki, radości i nadzieje.” (Jan Paweł II, Ludźmierz 1997)

Dzieci uczestniczące w nabożeństwach będą otrzymywały codziennie fragment układanki. W każdy czwartek października będziemy modlić się o świętość naszych rodzin.
Za odmówienie jednej części Różańca w kościele bądź kaplicy można zyskać odpust zupełny.

Zapraszamy serdecznie całe rodziny!

W październiku Msza św. we wtorki odprawiana będzie o 17:30.