NIEDZIELA WIELKANOCNA 31 MARCA 2024

W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i tego poranka. I chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”. I od tego pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazuje najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę waszego życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów w naszej codzienności.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za tę wspólną modlitwę, za Waszą obecność na tej Mszy św.
  • mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy środę proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny.
  •  wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżywania tych Świąt. Tych, którzy pomagali i tych, którzy przeżywali te wyjątkowe dni. Dziękuję służbie liturgicznej ołtarza,
  • p. organiście, dziękuję naszym druhom Strażakom i tym dorosłym i tym początkującym (wasza obecność naprawdę podnosi rangę tym wyjątkowym wydarzeniom), dziękuję wszystkim i każdemu z osobna…
  • wszystkim, którzy adorowali Pana Jezusa w ciemnicy i przy grobie.
  • p. Andrzejowi za oczyszczenie parkingu przy kościele.
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.
  • za ofiary przekazane na budowę ołtarzy Mieszkańcom Mińska Mazowieckiego z ul. Krasickiego i Paruzela.  Mieszkańcom Mińska Mazowieckiego z ul. Chabrowej, Dębowej i Grabowej.
  • ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.

Msze Święte

Msze Święte dzisiaj są jeszcze o godz. 10:30 i o godz. 12:00. Jutro, w poniedziałek wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane o godz. 9:00, 10:30 i o godz. 12:00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Oktawa Wielkanocna

W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu

W pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9:00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i procesja z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Do tego święta przygotowujemy się poprzez nowennę ,która odbywa się 15 minut przed ostatnią Mszą świętą dnia świątecznego i przed Mszą świętą dnia powszedniego. W Święto Miłosierdzia Bożego, za tydzień o godz. 15:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Za odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem można zyskać odpust zupełny. Zachęcam, aby każda Rodzina wzięła udział w tym zawierzeniu się Bogu. Adoracja będzie do Mszy Świętej wieczornej.

Ofiary na “CARITAS”

Tego dnia ofiary składane do puszek będą przeznaczone jest na dzieła charytatywne „CARITAS” w naszej Diecezji.

Lektura Tygodnik

Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy. W obecnym numerze jest wiele artykułów o tajemnicy tych paschalnych wydarzeń.

Życzenia

Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.