NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 8 STYCZNIA 2023

Chrzest Pański

Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

Podziękowania

Bardzo dziękuję

  • drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę
  • mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej.
  • Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!

Wspomnienie chrztu

Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa.

Msza św. przygotowująca do I Komunii Św.

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Pogrzeb Papieża Benedykta XVI

W czwartek odbył się pogrzeb Papieża Benedykta XVI, wielkiego Pasterza Kościoła, głównego autora Katechizmu Kościoła Katolickiego, który jednocześnie dał się poznać jako skromny i wierny kapłan winnicy Pańskiej. Ostatnie słowa wypowiedziane na łożu śmierci to: „Jezu, kocham Ciebie”.

Kolęda

Trwa wizyta rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzę:
09.01 – Poniedziałek od godz. 15:30 – Wólka Mińska: ul. Mazowiecka nr nieparzyste ul. Cicha, ul. Olszowa
10.01 – Wtorek od godz. 15:30 – Mińsk Mazowiecki: ul. Kusocińskiego(początek od ul. Leśnej do końca)
11.01 – Środa od godz. 15:30 – Mińsk Mazowiecki: ul. Obrońców Tobruku, ul. Boh. Monte Cassino, ul. Andersa
12.01 – Czwartek od godz. 15:30 – Karolina: ul. Małaszczyckiej nr parzyste (od ogródków działkowych)
13.01 – Piątek od godz. 15:30 – Mińsk Mazowiecki: ul. Małaszczyckiej nr nieparzyste (od ogródków działkowych)
14.01 – Sobota od godz. 09:00 – Mińsk Mazowiecki: ul. Sikorskiego
Program całej kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Jest również na naszej stronie internetowej.
Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które podwoziły kapłana po kolędzie w minionym tygodniu, dziękuję za wszelkie przejawy troski, dziękuję również za ofiary złożone przy okazji tej wizyty. Jednocześnie bardzo proszę by na ten tydzień zgłosiły się po Mszy świętej osoby, które przyjadą po kapłana na plebanię 15 minut przed rozpoczęciem kolędy.

Zmiana

Do czasu zakończenia Kolędy Msze święte w tygodniu będą o godz. 7:00 a kancelaria parafialna będzie czynna po Mszy porannej.

Msza św. przygotowująca do rocznicy I Komunii Świętej

W przyszłą niedzielę odbędzie się Msza św. przygotowująca dzieci do ROCZNICY I Komunii Świętej. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami na godz. 12:15.

Odszedł od nas

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Marka KLUCZYŃSKIEGO, l. 51. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Życzenia

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki MB Dobrej Rady.