NARODZENIE PAŃSKIE 25 GRUDNIA 2022

Godz. Mszy świętych

W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze święte o godz. 9:00, 10:30 i o godz. 12:00. Wieczorem nie będzie Mszy świętej. Dzisiaj po Pasterce będą zbierane ofiary na Fundusz Obrony Życia.

Podziękowania

Bardzo dziękuję

  • drogim parafianom i gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę
  • mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego.
  • Panu Januszowi Piechoskiemu za ofiarowanie choinek do naszego kościoła. Dziękuję p. Michałowi i Grzegorzowi Kowalczykom, p. Marianowi Doboszowi, Pawłowi Tarczyńskiemu, Janowi Bieńkowskiemu, Robertowi Zapartemu i wszystkim innym osobom za pomoc przy dekoracji naszej świątyni. Wszystkim z całego serca Bóg zapłać!

Opłatek

Spotkanie opłatkowe całej służby liturgicznej, bielanek, sypaczek, scholanek, ministrantów i lektorów odbędzie się 1 tycznia o godz. 15:00.

Spotkanie

Spotkanie służby liturgicznej odbędzie się 27 grudnia o godz. 10:00. Serdecznie zapraszam.

Wspomnienia i święta

W tym tygodniu w liturgii: 27 grudnia – św. Jana Apostoła i Ewangelisty, po Mszy świętej błogosławieństwo wina, 28 grudnia – św. Młodzianków Męczenników. W piątek 30 grudnia – święto Św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa.

Zakończenie roku

W sobotę, w ostatni dzień roku kalendarzowego – o godz. 15:00 nabożeństwo dziękczynne przed Najświętszym Sakramentem około godz. 15:00 Msza święta dziękczynna na zakończenie roku. Można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo we Mszy świętej i odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy.

1 stycznia

W przyszłą niedzielę, 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte: 9:00, 11:00, i 17:00. Po Mszy o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i śpiew hymn: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Wierni, którzy uczestniczą w tym śpiewie mogą zyskać odpust zupełny.

Kolęda

Wizytę duszpasterską Rodzin naszej Parafii rozpocznę 27 grudnia.
27.12 – Wtorek od godz. 9:00 – Dłużka od nr 1 do 25
28.12 – Środa od godz. 9:00 – Dłużka od końca (Brzóze) do nr 25
29.12 – Czwartek od godz. 9:00 – Karolina: ul. Główna od 137 do nr 69 i nr 84 po obydwu stronach
30.12 – Piątek od godz. 9:00 – Karolina: ul. Wąska, ul. Pogodna, ul. Główna od nr 1 do nr 34 – po obu stronach
31.12 – Sobota od godz. 9:00 – Borek Miński
Program całej kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Jest również na naszej stronie internetowej. Bardzo serdecznie proszę, aby po Mszy świętej zgłosiły się osoby, które przyjadą po księdza na plebanię pół godziny przed rozpoczęciem kolędy.