BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1 STYCZNIA 2023

1 Stycznia

Dzisiaj po Mszy o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i śpiew hymn: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Wierni, którzy uczestniczą w tym śpiewie mogą zyskać odpust zupełny.

Podziękowania

Bardzo dziękuję

  • drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę
  • mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy czwartek (zmiana ze względu na uroczystość Trzech Króli) proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego.
  • Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!

Spotkanie opłatkowe

Spotkanie opłatkowe wszystkich wspólnot w naszej parafii odbędzie się w dzisiejszą uroczystość o godz. 15:00. Serdecznie wszystkich zapraszam.

Światowy Dzień Modlitw o Pokój

Od 1967 roku u progu Nowego Roku obchodzony jest Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Błagajmy dziś Boga przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki o pokój w naszych rodzinach, społecznościach i na całym świecie, szczególnie na Ukrainie.

Trzech Króli

W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. o godz. 9:00, 11:00 i 17:00. O godz. 16:00 z racji na pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 17:00 Msza św. WYPOMINKOWA za zmarłych. Po Mszach świętych poświęcenie kredy i kadzidła. Podobnie jak w latach poprzednich przed Mszą będzie można nabyć w torebkach kredę i kadzidło – ofiary złożone przy tej okazji przeznaczymy w części na budowę ołtarza a także na fundusz służby liturgicznej. Po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na Misje.

Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

Msza święta przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Kolęda

Trwa wizyta rodzin naszej Parafii. W tym tygodniu odwiedzę:
02.01 – Poniedziałek od godz. 15:30 – Wólka Mińska: ul. Bratnia, Wiosenna, ul. Mazowiecka nr parzyste
03.01 – Wtorek od godz. 15:30 – Wólka Mińska: ul. Brzozowa, Wspólna, Boczna, Krótka, Prosta, Tęczowa
04.01 – Środa od godz. 15:30 – Karolina: ul. Główna od nr 40 do nr 67 i 74 po obydwu stronach
05.01 – Czwartek od godz. 15:30 – Karolina: ul. Zdrojowa od nr 1 do nr 47 (do skrzyżowania dróg) po obydwu stronach
06.01 – Piątek od godz. – Od godz. 12:30 – Wólka Mińska, ul. Koszykowa (od kościoła do osiedla). Od godz. 18:00 – ul. Kamienna, Koszykowa, (od Karoliny do osiedla)
07.01 – Sobota od godz. 09:00 – Karolina: ul. Zdrojowa od nr 49 do końca po obydwu stronach
08.01 – Niedziela od godz. 14:30 – Karolina, ul. Północna
Program całej kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Jest również na naszej stronie internetowej.

Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które podwoziły kapłana po kolędzie w minionym tygodniu, dziękuję za wszelkie przejawy troski, dziękuję również za ofiary złożone przy okazji tej wizyty. Jednocześnie bardzo proszę by na ten tydzień zgłosiły się po Mszy Świętej osoby, które przyjadą po kapłana na plebanię 15 minut przed rozpoczęciem kolędy.

Zmiana

Do czasu zakończenia Kolędy Msze święte w tygodniu będą o godz. 7:00 a kancelaria parafialna będzie czynna po Mszy porannej. W sobotę z racji na kolędę nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. Nie odwiedzę również chorych z posługą sakramentalną.

Życzenia

Na początku Nowego Roku 2023 wszystkim Parafianom i Gościom składam najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela Wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja, którą dzisiaj czcimy jako Bogarodzicę, otacza wszystkich płaszczem swojej przemożnej opieki.