9 NIEDZIELA ZWYKŁA 2 CZERWCA 2024

Liturgia słowa przypomniała nam o potrzebie świętowania dnia poświęconego Panu. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia…

I niedziela miesiąca

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i procesja. Jednocześnie przeżywamy doroczny Dzień Dziękczynienia. Po Mszach św. są zbierane ofiary do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za tę wspólną modlitwę, za Waszą obecność na tej Mszy św.
  • mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego.
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.
  • mieszkańcom Wólki Mińskiej, Karoliny, Mińska Mazowieckiego, Dłużki, Borku Mińskiego, którzy przygotowali piękne ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję druhom z OSP Dłużka i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i brali udział w procesji. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
  • za ofiary przekazane na budowę ołtarzy mieszkańcom Borku Mińskiego. Bardzo dziękuję ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.

Oktawa Bożego Ciała

Trwa oktawa Bożego Ciała. Po Mszy świętej są śpiewane Nieszpory, a na zakończenie oktawy w czwartek poświęcenie wianków i procesja wokół kościoła. Zapraszam wszystkie grupy parafialne. Podobnie jak w latach ubiegłych Panie przygotowują wianki z ziół i kwiatów, które będzie można kupić przed Mszą – dochód ze sprzedaży przeznaczymy na budowę naszego kościoła.

Najświętsze Serce Pana Jezusa

W najbliższy piątek z racji na przypadającą Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje post. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny

W sobotę, 8 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

Nabożeństwa czerwcowe

Serdecznie zapraszam do naszej świątyni na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.

Zbiórka kwartalna

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu drugiej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszych ołtarzy. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy świętej w zakrystii.

Tygodnik Idziemy

Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy. W obecnym numerze polecam szczególnie artykuł pt.: „Zakochani w Panu Jezusie” – Na czym polega adoracja Najświętszego Sakramentu wyjaśnia o. Jacek Salij w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Zapowiedzi przedślubne

Karol Alan WIECZOREK, kawaler z parafii św. Katarzyny w Pustelniku i Klaudia KOWALSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.