8 marca – II niedziela Wielkiego Postu

• mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje,
  • lektorom za przygotowanie i poprowadzenie Drogi Krzyżowej,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Janowi Bieńkowskiemu, Robertowi Zapertemu za pomoc przy parafii. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • za ofiary na budowę kościoła mieszkańcom: Borku Mińskiego oraz Mińska Mazowieckiego ul. Sikorskiego. Dziękuję bardzo serdecznie ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.

Wielki Post

Trwa Wielki Post, który jest czasem wytężonej pracy nad sobą poprzez różne formy postanowień i wyrzeczeń w celu umacniania wolnej woli. W tym okresie rozważamy mękę Pańską podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18:00 oraz Gorzkich Żali w niedziele o godz. 16:30. Nasze rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w IV niedzielę i zakończą się we wtorek (22-24 marca). Poprowadzi je Ks. Marek Kozłowski – proboszcz z Józefowa. Program rekolekcji jest wywieszony w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

Jałmużna postna

Obok krzyża wystawionego do adoracji wielkopostnej znajduje się puszka na ofiary – jałmużna postna. Te ofiary składane w Wielkim Poście jako nasza forma umartwień (wyrzeczeń) posłużą jako pomoc bardziej potrzebującym, a w części będą również przeznaczone na kwiaty do grobu i ciemnicy w Triduum Paschalne.

Pomoc rodzinom

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz do którego można składać: artykuły spożywcze i środki czystości, które przed świętami przekażemy rodzinom potrzebującym. Jest to wyraz miłości i jałmużny wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Pomoc dla Artura

W przyszłą niedzielę po Mszach będzie możliwość pomocy piętnastoletniemu Arturowi z Gójszcza parafia Kałuszyn. Artur w krótkim czasie stracił 95% wzroku, potrzebna jest natychmiastowa operacja. Niestety nie jest refundowana przez NFZ. Rodzice proszą wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w ratowaniu wzroku ich dziecka. Jeśli ktoś będzie mógł, proszę o pomoc w przyszłą niedzielę składając ofiary do puszek po Mszach świętych.

Apel

Jak wiemy z doniesień medialnych w Polsce odnotowano zachorowania na koronawirus, apeluję o zachowanie środków ostrożności, w tablicy ogłoszeń jest instrukcja na ten temat.

Dzień skupienia dla nauczycieli

Wielkopostny dzień skupienia dla nauczycieli w sobotę 22 marca w budynku Szkół Salezjańskich. Więcej informacji na plakacie w tablicy ogłoszeń.

Sakrament małżeństwa

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Damian RYCIELSKI – kawaler z parafii tutejszej
i Adrianna SKIBA – panna z parafii św. Trójcy w Latowiczu zapowiedź druga

Ad gentes

Dziś zbiórka ofiar do puszek na Misje „Ad gentes”. Ofiarodawcom składam bardzo serdeczne Bóg zapłać! W dzisiejszych modlitwach pamiętajmy w szczególny sposób o kobietach.