8 listopada – XXXII niedziela zwykła

• mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • Państwu Małgorzacie i Jerzemu Osiadaczom, którzy wykonali w darze dla naszej parafii feretron. W ten piękny feretron zainstalowany został obraz Matki Bożej Jasnogórskiej, który peregrynował po rodzinach naszej parafii po nawiedzeniu kopii cudownego obrazu Jasnogórskiego w duchu przygotowań do pierwszych w historii naszej parafii Misji świętych. Niech będzie on symbolem naszej wiary dla przyszłych pokoleń. Teraz będzie noszony podczas procesji eucharystycznych.

Wypominki

Po Mszach świętych można zgłaszać zmarłych za, których będziemy się modlić w rocznych WYPOMINKACH. Pismo Święte poucza, że zbawienną rzeczą jest modlić się za tych co umarli.

Kalendarze

Są jeszcze do nabycia kalendarze ścienne na rok 2021 w cenie 5 zł. Dochód przeznaczymy na budowę naszego kościoła.

W tym tygodniu w liturgii: jutro – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek – św. Leona Wielkiego papieża, w środę – św. Marcina bp, tego dnia przypada 102 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie w walce o wolność naszej Ojczyzny. Wywieśmy flagi narodowe dając tym wyraz patriotyzmu. W czwartek – św. Jozafata bp i męczennika, w piątek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna pierwszych męczenników Polski. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na nasze Seminarium Duchowne.