7 NIEDZIELA ZWYKŁA 19 LUTEGO 2023

W procesie budowania naszej wspólnoty z Panem Bogiem powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim. Właśnie niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę:
  • mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje.
  • Panu Kamilowi KULMIE za przekazanie żarówek do głównego żyrandolu przy prezbiterium
  • Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!

Koncert Organowy

Koncert Organowy oraz Koncert Chóru odbędzie się w naszej świątyni w dzisiejszą niedzielę o godz. 18:00. Koncert odbędzie się pod kierownictwem Jakuba PLASA, organisty Bazyliki Mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP w Węgrowie. Serdecznie zapraszam.
Dzisiaj to ostatni dzień pracy naszego organisty, pana Jakuba Barańskiego. Już teraz składam mu serdeczne podziękowanie za wieloletnią pracę w naszej Parafii. O godz. 11:00 odbędzie się Msza św. dziękczynna za Jego posługę w naszej wspólnocie.

Msza przygotowująca do rocznicy I Komunii Świętej

Msza św. przygotowująca dzieci do rocznicy I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Wielki Post

W tym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W Popielec Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00 i o godz. 17:30. Poprzez obrzęd posypania naszych głów popiołem wyrazimy pragnienie, by w tym szczególnym okresie, przez modlitwę, umartwienie oraz post odnowić nasze przymierze z Bogiem i dobrze przygotować się do przeżycia Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

Nabożeństwa w Wielkim Poście

W okresie Wielkiego Postu zapraszam wszystkich do rozważania męki Pańskiej podczas nabożeństw pasyjnych. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 18:00, czyli po Mszy świętej. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16:30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).

Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty

Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Msza przygotowująca do I Komunii Świętej

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się za tydzień o godz. 12:15. Na tej Mszy św. dzieci otrzymają pamiątkowe modlitewniki. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Parce nad ołtarzem Matki Bożej

Moi drodzy! Chciałem Was poinformować, że parce nad ołtarzem Matki Bożej trwają. W tym tygodniu rozmawiałem z p. Architekt. Wiele elementów wykonuje w swojej pracowni. Szczególnie wykonanie figur jest czasochłonne. Mniej więcej za dwa miesiące rozpoczniemy prace w naszej świątyni. W związku z licznymi głosami, które do mnie dochodziły (a chcę Was słuchać) chciałem Wam przekazać jedną ważną wiadomość. W pierwotnym zamyśle, który zrodził się jeszcze przed moim przyjściem znajdował się Obraz Matki Bożej z kościoła o. Augustianów w Genazzano, niedaleko Rzymu we Włoszech. (Ten, który był rozdawany w czasie kolędy). Liczne głosy Parafian sugerowały mi, że chcecie ten wizerunek, który jest w prezbiterium. On od samego początku nam towarzyszy. Po rozmowie z p. Architekt udało się to zmienić Wizerunek. W ołtarzu bocznym będzie ten, który znajduje się obecnie w prezbiterium.