7 NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 21 MAJA 2023

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Dzisiaj przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzieci przeżywają Rocznicę I Komunii świętej. Minął rok naszej wierności Jezusowi Eucharystycznemu. Pamiętajmy dalej o Nich w modlitwie. Prośmy by ten Sakrament dzieci dalej przyjmowały z głęboką wiarą i czystym sercem. Módlmy się także za ich rodziców i bliskich, aby byli wsparciem dla Nich i zawsze dawali dobry przykład chrześcijańskiego życia.
W tym momencie pragnę też wyrazić podziękowanie przede wszystkim Panu Bogu, że zechciał pozostać z nami w tej Kruszynie CHLEBA, i że możemy być tak blisko Niego. Wyrażam też wdzięczność rodzicom tych dzieci. To dzięki Wam one dalej przyjmują Jezusa. Dziękuję najbliższej rodzinie tych dzieci, za ich wspieracie swoim dobrym przykładem. Dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do przeżywania tej Uroczystości. Jednak nade wszystko dziękuję Wam, kochane dzieci. Dziękuję za te spotkania w ciągu roku. Dziękuję za piękne spowiedzi. I życzę Wam byście zawsze były blisko Pana Jezusa.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na Mszy św. i wspólną modlitwę
  • Rodzicom Dzieci Rocznicowych za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny.
  • Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.
  • Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiarę dla parafii. Ofiarowano 5150 zł. Będą przeznaczone na budowę ołtarzy. Serdeczne Bóg zapłać!

Modlitwa za Kościół w Chinach

Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w najbliższą środę modlimy się też za Kościół w Chinach.

Dzień Matki

W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Tego dnia przez wstawiennictwo naszej Matki, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

Uroczystość Zasłania Ducha Świętego

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zasłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Tego dnia przypada 42 rocznica śmierci Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi.

Majówki

Serdecznie zapraszam do naszej świątyni na nabożeństwa majowe codziennie na godz. 18:00. Trwamy też na nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna jest włączona do nabożeństw majowych.

Zapowiedzi przedślubne

• Mateusz KUBAJ, kawaler z Kałuszyna i Sylwia ŻAK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
  • Mateusz – Jakub CHOSZCZ, kawaler z parafii tutejszej i Paulina – Stanisława JARACZ, panna z parafii św. Andrzeja Boboli w Potoku – zapowiedź I

Odszedł od nas