7 NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 12 MAJA 2024

W dzisiejszą Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego dzieci przeżywają Uroczystość I Komunii świętej. Pamiętajmy o Nich w modlitwie by ten Sakrament zawsze przyjmowały z głęboką wiarą i czystym sercem. Módlmy się także za ich rodziców, chrzestnych i bliskich, aby byli wsparciem dla Nich i zawsze dawali dobry przykład chrześcijańskiego życia. W tym momencie pragnę też wyrazić ogromne podziękowanie przede wszystkim Panu Bogu, że doprowadził dzieci do tego momentu. Że dzieci są czyste i wypełnione Jezusem. Dziękuję wszystkim kapłanom za obecność. Wyrażam ogromną wdzięczność wszystkim rodzicom tych dzieci, szczególnie Państwu Bujalskim. To dzięki Wam dzieci przeżywają tę uroczystość. Dziękuję rodzicom chrzestnym, dziękuję dziadkom, dziękuję całym rodzinom. Wyrażam też wdzięczność dyrekcjom szkół, katechetom, nauczycielom i wychowawcom. Dziękuję p. organiście. Dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do przeżywania tej Uroczystości. Jednak nade wszystko dziękuję Wam, kochane dzieci. Jesteście wspaniałe. Dziękuję za Waszą wiarę. Dziękuję za te spotkania w ciągu roku. Dziękuję za pięknie przeżytą spowiedź. I życzę Wam byście zawsze były blisko Pana Jezusa.

Dziękuję:

•  Parafianom i Gościom za tę wspólną modlitwę, za Waszą obecność na tej Mszy św.
  •  Rodzicom dzieci I Komunijnych za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu Rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii św.
  • Piotrkowi Krusiewiczowi i Michałowi Górasowi wraz z synami za pomoc przy zawieszeniu obrazu św. Józefa.
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.

Ofiary na Seminarium Duchowe

Dzisiejsze ofiary składane do puszek są przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.

Objawienie

W poniedziałek przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.

Święto patrona Polski

W czwartek, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia Dzieci z naszej Parafii na Mszy św. o godz. 9:00 będą przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. W poniedziałek o godz. 18:30 odbędzie się pierwsza próba przed tą uroczystością. Na próbę GENERALNĄ zapraszam w czwartek na godz. 18:30. Spowiedź odbędzie się w piątek od godz. 16:00.

Nabożeństwa majowe

Serdecznie zapraszam do naszej świątyni na nabożeństwa majowe codziennie na godz. 18:00.

Peregrynacja relikwii

W całej Polsce odbywa się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. W najbliższy wtorek i środę nawiedzenie relikwii odbędzie się w parafii św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim. Centralnym punktem nawiedzenia będzie Msza św. we wtorek o godz. 19:30 sprawowana pod przewodnictwem ks. bpa Wojciecha Osiala. Do udziału wszystkich serdecznie zachęcam. Pełny program nawiedzenia jest umieszczony na tablicy ogłoszeń.

Pielgrzymka

Moi drodzy. Moim pragnieniem jest obecność na stałe w naszej parafii relikwii bł. Rodziny Ulmów, by ta święta rodzina wypraszała świętość naszych rodzin. Nasza diecezja warszawsko – praska organizuje pielgrzymkę do Markowej, miejsca zamordowania całej rodziny. Pielgrzymka odbędzie się w dniu 8 czerwca (sobota). Jest zamówiony autokar. Pragnę by Parafianie, a nawet całe rodziny wybrały się po relikwie tej bł. Rodziny. Wyjazd odbędzie się o godz. 6:00. Koszt 120 zł. Mamy do przejechania ok. 650 km. W programie konferencja w Markowej o godz. 12:30 i Msza św. o godz. 13:00. Następnie odebranie relikwii i powrót. Serdecznie wszystkich zapraszam. Zapisy po Mszach św. w zakrystii bądź w tygodniu w kancelarii.

Lektura Tygodnik Idziemy

Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy. W obecnym numerze polecam szczególnie artykuł pt.: „Przygotowanie spowiedników” – W jaki sposób przyszli kapłani przygotowują się do posługi w konfesjonale – relacjonuje ks. Łukasz Piotrowski.

Odeszła od nas

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mariannę RUSZCZYŃSKĄ, l. 78 z Karoliny, z ul. Zdrojowej. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Życzenia

Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.