7 listopada – XXII niedziela zwykła

• mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Michałowi Kowalczykowi, Robertowi Zapertemu, za pomoc przy parafii w minionym tygodniu, serdeczne Bóg zapłać!

Wszystko o Prymasie Tysiąclecia

Można jeszcze nabyć książkę „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia” – wydanie specjalne z okazji beatyfikacji w promocyjnej cenie 10 zł zamiast 14,99 zł, oraz ostatnie egzemplarze kalendarza ściennego na rok 2022 w cenie 5 zł. Są również do nabycia kalendarze ścienne, z których dochód jest przeznaczony na renowację ołtarza w kościele w Rybienku Leśnym. Jest to forma cegiełki – pomocy na renowację 10 zł.

Dla dzieci z rodzin strażaków

W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar dla dzieci z rodzin strażaków, którzy stracili życie w akcjach ratując poszkodowanych w wypadkach. Nasza parafia kilkakrotnie brała udział w tej pomocy. Jako wyraz podziękowań za okazywaną pomoc i solidarność otrzymaliśmy w darze kielich mszalny od organizatorów tej akcji. W przyszłą niedzielę składając ofiary na ten cel będzie można wziąć cegiełkę wdzięczności – obrazki lub bajki dla dzieci.

W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w środę – św. Leona Wielkiego papieża, w czwartek – św. Marcina bp, tego dnia przypada 103 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie w walce o wolność naszej Ojczyzny. Wywieśmy flagi narodowe dając tym wyraz patriotyzmu. W piątek – św. Jozafata bp i męczennika, w sobotę – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna pierwszych męczenników Polski. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym. Przez cały listopad podczas modlitwy wiernych we Mszy świętej będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach, aby zyskać dla polecanych w tej modlitwie odpust zupełny. Przez cały rok w I piątki miesiąca będziemy polecać zmarłych polecanych w wypominkach Miłosierdziu Bożemu we Mszy świętej.