7 czerwca – niedziela Najświętszej Trójcy

Boże Ciało

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku, ze względu na trwający jeszcze stan epidemiczny i bezpieczeństwo uczestników nabożeństw, oraz wskazania Biskupa Ordynariusza, procesja z Najświętszym Sakramentem odbędzie się wokół kościoła. Pierwszy ołtarz będzie przy figurze Matki Bożej na polowym ołtarzu, gdzie rozpoczęliśmy pierwsze Msze święte, drugi ołtarz przy wejściu do kancelarii, trzeci w narożniku kościoła przy lesie, czwarty ołtarz przy figurze Św. Jana Pawła II w nawiązaniu do 100 rocznicy urodzin papieża. Zapraszam do udziału w procesji wszystkie grupy parafialne. W czasie oktawy Bożego Ciała po Mszy świętej będą śpiewane Nieszpory, a na zakończenie oktawy procesja wokół kościoła i poświęcenie wianków. Msza święta w Boże Ciało o godz. 9:00 po południu nie ma Mszy.

• mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Janowi Bieńkowskiemu, Janowi Gańko za pomoc przy parafii, bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • za ofiary na budowę Kościoła mieszkańcom: Dłużki oraz Karoliny i Mińska Mazowieckiego ul. Małaszczyckiej, Andersa. Dziękuję bardzo serdecznie ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.
  • pewnej rodzinie z Karoliny z ul. Zdrojowej za ofiarę 1000 zł przekazaną na spłatę zobowiązań za wykonanie dębowych balustrad na chórze. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Nabożeństwa czerwcowe

Bezpośrednio po Mszy świętej około o godz. 18:00, a we wtorki około 7:30 są odprawiane nabożeństwa czerwcowe. Włączmy się w modlitwę litanią do Serca Pana Jezusa śpiewaną przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

I Komunia Święta

Z powodu restrykcji związanych z panującą epidemią, planowana w maju I Komunia Święta nie odbyła się. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się w niedzielę 21 czerwca o godz. 9:00. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, które po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć w Eucharystii i o ich rodzinach. Bardzo serdecznie proszę aby osoby, które nie są spokrewnione z dziećmi I Komunijnymi uczestniczyły we Mszach poza godz. 9:00.

Prośba o modlitwę

Proszę o modlitwę różańcową w rodzinach codziennie o godz. 20:30 w intencji o zatrzymanie epidemii wirusa, siły i zdrowie dla personelu medycznego.

W tym tygodniu w liturgii: jutro – św. Jadwigi Królowej, w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), w sobotę – św. Antoniego prezbitera i doktora Kościoła.