6 września – XXIII niedziela zwykła

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dziś po Mszy świętej o godz. 11:00 poświęcenie tornistrów uczniom rozpoczynającym naukę w szkole, oraz modlitwa w intencji nauczycieli i uczniów. Przypominam dzieciom i młodzieży, aby przez spowiedź w otwarciu na Boże błogosławieństwo rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Po Mszy świętej nie będzie w tym roku spotkania z przedstawicielami KPP w Mińsku Maz. w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły” z powodu ryzyka związanego z epidemią.

• mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Janowi Bieńkowskiemu i Przemysławowi Kruszewskiemu za pomoc przy parafii, bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • Państwu: Marioli Komudzie i Adrianowi Wlizło, Annie Kozak i Krzysztofowi Kawce, którzy zawarli sakrament małżeństwa za udekorowanie naszego kościoła kwiatami. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

I Komunia Święta

Zapraszam wszystkich rodziców wraz z dziećmi klas III, które chcą przystąpić do I Komunii Świętej na spotkanie w przyszłą niedzielę (13 września). Msza święta o godz. 12:15. Zapraszam młodzież z klas VIII i I liceum, która chce się przygotowywać do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie 12 września (w sobotę), po Mszy świętej.

Sztuka

Zapraszamy jutro po Mszy świętej wszystkich, którzy chcą obejrzeć sztukę teatralną przygotowaną przez kleryków z kursu seminaryjnego naszego kleryka Radosława.

Modlitwa różańcowa

Zachęcam do modlitwy różańcowej w rodzinach codziennie o godz. 20:30 w intencji o zatrzymanie epidemii wirusa, siły i zdrowie dla personelu medycznego.

W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – bł. Ignacego Kłopotowskiego, po Mszy świętej modlitwa przez wstawiennictwo błogosławionego Ignacego i błogosławieństwo relikwiami, we wtorek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 7:00 i 17:30 Po Mszach świętych błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion. Tego dnia obchodzi imieniny przebywający u nas kleryk Radosław, zapraszam ma Mszę świętą w Jego intencji o godz. 17:30. W tym dniu jest uroczystość odpustowa w naszej parafii macierzystej, w sobotę – Najświętszego imienia Maryi.