6 października – XXVII niedziela zwykła

Nabożeństwa Różańcowe

Rozpoczęły się NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE odprawiane codziennie około godz. 18:00. W październiku nie będzie we wtorki Mszy świętej rano. W każdy czwartek października będziemy modlić się o świętość naszych rodzin. Dzieci codziennie będą otrzymywały fragment układanki różańcowej. Za odmówienie jednej części różańca w kościele bądź kaplicy można zyskać odpust zupełny. Św. Jan Paweł II zachęcał
do odmawiania różańca, niech zatem każdy z nas znajdzie czas w październiku różaniec.

• mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Michałowi Kowalczykowi, Przemysławowi Kruszewskiemu za pomoc przy parafii, serdeczne Bóg zapłać!
  • za ofiary na budowę Kościoła mieszkańcom Mińska Mazowieckiego ul. Kusocińskiego. Dziękuję bardzo serdecznie ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.
  • Państwu Monice Zagórskiej i Kamilowi Sucheckiemu, którzy zawarli wczoraj sakrament małżeństwa za udekorowanie kościoła kwiatami. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Kleryk – nasz parafianin

4. Nasz parafianin, lektor Mateusz Kowalski został przyjęty do Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Rozpoczął studia i formację do święceń kapłańskich. Wspierajmy Mateusza modlitwą w podjętym przez Niego powołaniu.

Prace przy podłodze

W czwartek dobiegło końca układanie granitu na chórze.

Wypominki

Od jutra będzie możliwość zgłaszania zmarłych za, których będziemy się modlić w rocznych WYPOMINKACH. Pismo Święte poucza, że zbawienną rzeczą jest modlić się za tych co umarli.

Kalendarze

Są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2020 w cenie 5 zł. Dochód przeznaczymy na budowę naszego kościoła.

Renowacja Misji Świętych

W przyszłą niedzielę Misjonarz Ojciec Krzysztof duchowo wprowadzi nas w renowację Misji Świętych, które miały miejsce w ubiegłym roku. Ten rekolekcyjny czas będziemy przeżywać od czwartku do niedzieli (17 – 20 października). Program jest wywieszony w tablicy ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej.

Zaproszenie

W przyszłą niedzielę dzieci przygotowujące się do I Komunii zapraszam na Mszę o godzinie 11:00, dzieci otrzymają różańce.

W tym tygodniu w liturgii jutro – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Dziś po mszach zbierane są ofiary do puszek na dom św. S. Faustyny. W przyszłą niedzielę przypada XIX Dzień Papieski, przeżywany w tym roku pod hasłem «Wstańcie chodźmy!». Po każdej Mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek na Fundację «Dzieło nowego tysiąclecia» przeznaczane na stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin.