6 NIEDZIELA ZWYKŁA 11 LUTY 2024

W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw.

Podziękowania:

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę.
  • mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła.
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!

W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej.

Światowy Dzień Chorych

Dzisiaj, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą otoczmy wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia.

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Ofiara z tacy przeznaczona na ogrzewanie kościoła

Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczymy na ogrzewanie naszego kościoła. Moi drodzy. Składam Wam serdeczne podziękowania za te ofiary. Wiem, że ogrzewacie też własne domy i nie jest Wam łatwo. Ale ten kościół to również Wasz dom, Dom Waszego Ojca.

Ofiary dla chorych objętych opieką „Caritas”

Dzisiaj też po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek dla chorych objętych opieką „Caritas” naszej Diecezji.

Środa Popielcowa

W tym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W Popielec Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00 i o godz. 17:30. Poprzez obrzęd posypania naszych głów popiołem wyrazimy pragnienie, by w tym szczególnym okresie, przez modlitwę, umartwienie oraz post odnowić nasze przymierze z Bogiem i dobrze przygotować się do przeżycia Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Post ścisły, czyli również ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

Wielki Post

W okresie Wielkiego Postu zapraszam wszystkich do rozważania męki Pańskiej podczas nabożeństw pasyjnych. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 18:00, czyli po Mszy Świętej. Dzieci na pierwszej Drodze Krzyżowej otrzymają plansze. A później naklejki. Gorzkie Żale będą w niedziele o godz. 16:30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).

Kwartalne dni modlitw

Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Księga abstynencji

Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na czas Wielkiego Postu.

Rocznica I Komunii Świętej

Msza św. przygotowująca dzieci do rocznicy I Komunii Świętej odbędzie się za tydzień o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Informacja o ołtarzach

Moi drodzy! Na naszej internetowej stronie pojawiła się zakładka z informacjami dotyczącymi budowy naszych ołtarzy. Są tam zdjęcia jak również idee planowanej i już realizowanej dekoracji. Jest również opis techniki wykonania. Zachęcam Wszystkich do zapoznania się z tym tematem.

Lektura tygodnik

Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy. Polecam szczególnie artykuł pt. „Jak towarzyszyć chorym?” – Mówi ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz służby zdrowia w wywiadzie Ireny Świerdzewskiej.

Życzenia

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki MB Dobrej Rady.