6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – PALMOWA 24 MARCA 2024

Dziś obchodzimy Niedzielę Palmową. Na Mszach św. święcimy zgodnie z polską tradycją palmy. Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia, w którym przeżywać będziemy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa.

Dziękuję

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę.
  • mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy środę proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje.
  •  za wspólną modlitwę na Drodze Krzyżowej w miniony piątek. Dziękuję p. Zielińskiemu i p. Kowalskiemu za podstawione autokary.
  • Paniom, które przygotowały i rozprowadzają palmy.
  • wszystkim, którzy nabywają te palmy i w ten sposób wspierają budowę ołtarzy.
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!
  • za ofiary przekazane na budowę ołtarzy
  • ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.

Msza przygotowująca do I Komunii Św.

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Gorzkie Żale

Zapraszam wszystkich na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 16:30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).

Dekoracje na Święta Wielkanocne

Jutro po wieczornej Mszy św. zapraszam chętnych do przygotowania dekoracji na Święta Wielkanocne.

Triduum Paschalne

Serdecznie zapraszam na obchody Triduum Paschalnego:

A. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 na Mszę Wieczerzy Pańskiej, po zakończeniu której przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Kaplicy Przechowania, tzw. Ciemnicy.

B. W Wielki Piątek zapraszam na Liturgię Męki Pańskiej o godz. 18.00. W czasie Liturgii Męki Pańskiej wysłuchamy opisu Męki Zbawiciela i będziemy adorować Święty Krzyż. Ofiary złożone podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Tego też dnia o godz. 15:00 (w Godzinę Miłosierdzia) rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Kolejne dni nowenny: w sobotę o godz. 15:00, w święta o godz. 11:45. W pozostałe dni Nowenna będzie rozpoczynać się 15 minut przed wieczorną Mszą św.

C. W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna, rozpoczynająca obchód Świąt Paschalnych rozpocznie się o godz. 19.00. Na tę liturgię przynosimy świece. Błogosławieństwo pokarmów odbędzie się w sobotę od godz. 9:00 do 12:00. W Wielką Sobotę będzie można nabyć wodę święconą. Wszystkich Parafian zachęcam do wspólnej modlitwy, adoracji i znalezienia trochę czasu, aby wyrazić wdzięczność Panu Bogu za Wielki Dar Zbawienia. Listy są wyłożone pod chórem i można się zapisać na konkretną godzinę. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w Wielki Piątek od godz. 9:00 do 21:30. Przy grobie w Wielką Sobotę od godz. 9:00 do 21:30 z przerwą na wieczorną liturgię. Proszę, w miarę możliwości po adoracji wychodzić głównymi drzwiami.

Procesja rezurekcyjna

W Niedzielę Wielkanocną Msza Św. z procesją rezurekcyjną tradycyjnie rozpocznie się o godz. 6:00. Kolejne Msze Św. w Wielkanoc będą sprawowane o godz.: 10.30 i 12.00.

Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego

Obok krzyża wystawionego do adoracji Wielkopostnej znajduje się puszka na ofiary, które będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Listy do odebrania

Są jeszcze do odebrania listy z ulic: Kusocińskiego, Chabrowa, Dębowa, Grabowa. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w przeprowadzeniu tej pierwszej w tym roku zbiórki.

Lektura Tygodnik

Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy. Polecam szczególnie artykuł pt. „Najświętsze dni” – O znaczeniu Triduum Paschalnego mówi ks. prof. Jacek Nowak w rozmowie i Ireną Świerdzewską.

Życzenia

Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.