6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – PALMOWA 2 KWIETNIA 2023

Niedziela Palmowa

Dziś obchodzimy Niedzielę Palmową. Na Mszach św. święcimy zgodnie z polską tradycją palmy. Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia, w którym przeżywać będziemy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa.

• Dziękuję drogim Parafianom i Gościom za obecność na Mszy św. i wspólną modlitwę
  • mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższą środę proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego.
  • Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!
  • Z całego serca dziękuję za wspólną modlitwę na Drodze Krzyżowej w miniony piątek. Dziękuję p. Zielińskiemu i Kowalskiemu za podstawione autokary
  • Bardzo serdecznie dziękuję Paniom, które przygotowały i rozprowadzają palmy. Dziękuję również wszystkim, którzy nabywają te palmy i w ten sposób wspierają budowę ołtarzy.
  • Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary przekazane na budowę Kościoła Mieszkańcom Mińska Mazowieckiego z ul. Chabrowej, Dębowej, Grabowej, Krasickiego i Paruzela.

Gorzkie żale

Zapraszam wszystkich na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 16:30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).

Prośba

Jutro po wieczornej Mszy św. zapraszam chętnych do przygotowania dekoracji na Święta.

Triduum Paschalne

Serdecznie zapraszam na obchody Triduum Paschalnego:
A. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 na Mszę Wieczerzy Pańskiej, po zakończeniu której przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Kaplicy Przechowania, tzw. Ciemnicy.
B. W Wielki Piątek zapraszam na Liturgię Męki Pańskiej o godz. 18.00. W czasie Liturgii Męki Pańskiej wysłuchamy opisu Męki Zbawiciela i będziemy adorować Święty Krzyż. Ofiary złożone podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Tego też dnia o godz. 15:00 (w Godzinę Miłosierdzia) rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia. W sobotę o godz. 15:00, w święta o godz. 11:45. W pozostałe dni Nowenna będzie rozpoczynać się 15 minut przed wieczorną Mszą św.
C. W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna, rozpoczynająca obchód Świąt Paschalnych rozpocznie się o godz. 19.00. Na tę liturgię przynosimy świece.
Błogosławieństwo pokarmów odbędzie się od godz. 9:00 do 12:00.
W Wielką Sobotę będzie można nabyć wodę święconą.
Wszystkich Parafian zapraszam do wspólnej modlitwy, adoracji i znalezienia trochę czasu, aby wyrazić wdzięczność Bogu za Wielki Dar Zbawienia.
Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w piątek od godz. 9:00 do 21:30. Przy grobie w sobotę od godz. 9:00 do 21:30.

Niedziela Wielkanocna

W Niedzielę Wielkanocną Msza Św. z procesją rezurekcyjną tradycyjnie rozpocznie się o godz. 06:00. Kolejne Msze Św. w Wielkanoc będą sprawowane o godz.: 10.30 i 12.00.

Jałmużna postna

Obok krzyża wystawionego do adoracji Wielkopostnej znajduje się puszka na ofiary – jałmużna postna. Te ofiary składane w Wielkim Poście będą również przeznaczone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

Pomoc rodzinom

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz do którego można składać: artykuły spożywcze i środki czystości, które przed świętami przekażemy Rodzinom potrzebującym.