6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 5 MAJA 2024

Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za tę wspólną modlitwę, za Waszą obecność na tej Mszy św.
  • mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu Rodziców dzieci I Komunijnych.
  • p. Ali za przygotowanie dekoracji na miesiąc maj.
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.

Pierwsza niedziela

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i procesja.

Próby przed I Komunią świętą

W poniedziałek i wtorek o godz. 18:30 odbędą się próby przed I Komunią świętą. Na próbę GENERALNĄ zapraszam w czwartek na godz. 18:30. Pierwsza spowiedź dzieci odbędzie się w piątek od godz. 16:00.

Uroczystość św. Stanisława

W środę przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Msza św. wypominkowa za zmarłych

W piątek o godz. 17:30 odbędzie się Msza św. wypominkowa za zmarłych. Serdecznie zachęcam do modlitwy za naszych drogich zmarłych i ofiarowania Komunii św. w ich intencji.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia o godz. 9:00 odbędzie się Uroczystość I Komunii świętej. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, które po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć w Eucharystii i o ich rodzinach. Przy tej okazji bardzo serdecznie proszę aby osoby, które nie są spokrewnione z dziećmi I Komunijnymi uczestniczyły we Mszach św. poza tą uroczystością.

Nabożeństwa Majowe

Serdecznie zapraszam do naszej świątyni na nabożeństwa majowe codziennie na godz. 18:00.

Szósty tydzień Wielkanocny

W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje za głodujące

Pielgrzymka

Moi drodzy. Moim pragnieniem jest obecność w naszej parafii relikwii bł. Rodziny Ulmów. Nasza diecezja warszawsko – praska organizuje pielgrzymkę do Markowej, miejsca zamordowania całej rodziny. Pielgrzymka odbędzie się w dniu 8 czerwca (sobota). Jest zamówiony autokar. Pragnę by Parafianie, a nawet całe rodziny wybrały się po relikwie tej bł. Rodziny. Wyjazd odbędzie się o godz. 6:00. Koszt 120 zł. Mamy do przejechania ok. 650 km. W programie konferencja w Markowej o godz. 12:30 i Msza św. o godz. 13:00. Następnie odebranie relikwii i powrót. Serdecznie wszystkich zapraszam.

Powołana do wieczności

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Małgorzatę BARTNICKĄ, l. 60 z Karoliny Zdroje. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….

Życzenia

Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.