6 marca – I niedziela Wielkiego Postu

• Mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego,
  • Paniom: Danucie Klimek, Teresie Dudek, Alinie Makos, Urszuli Michalskiej za przygotowanie dekoracji na Wielki Post,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Przemysławowi Kruszewskiemu za pomoc przy parafii, bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Wielki Post

Rozpoczął się Wielki Post, który jest czasem wytężonej pracy nad sobą poprzez różne formy postanowień i wyrzeczeń w celu umacniania wolnej woli. W tym okresie rozważamy mękę Pańską podczas nabożeństw: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18:00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16:30. Przy wyjściu z kościoła jest jeszcze dziś wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na czas Wielkiego Postu. Nasze rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w II niedzielę Wielkiego Postu i zakończą we wtorek (13-15 marca). Poprowadzi je Ks. Dariusz Mikołajczyk SDB – Przełożony Wspólnoty Salezjańskiej w Mińsku Mazowieckim. Program rekolekcji jest wywieszony w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

Jałmużna postna

Obok krzyża wystawionego do adoracji wielkopostnej znajduje się puszka na ofiary – jałmużna postna. Te ofiary składane w Wielkim Poście jako nasza forma umartwień (wyrzeczeń) posłużą jako pomoc bardziej potrzebującym, a w części będą również przeznaczone na kwiaty do grobu i ciemnicy w Triduum Paschalne.

Pomoc rodzinom

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz do którego można składać: artykuły spożywcze i środki czystości, które przed świętami przekażemy rodzinom potrzebującym – jest to wyraz miłości i jałmużny wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Opłaty za ogrzewanie

Ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na opłacenie należności za ogrzewanie. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom za wyrozumiałość i okazaną pomoc materialną.

Nabożeństwa stacyjne

Z racji wielu zagrożeń dla Kościoła i ojczyzny w naszym dekanacie, w soboty przez Wielki Post będzie możliwość włączenia się w szczególną modlitwę w ramach kościołów stacyjnych. Szczegółowy program tych nabożeństw jest dostępny w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii. Bardzo serdecznie zachęcam do czynnego udziału w tych nabożeństwach.

Zbiórka kwartalna

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu pierwszej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszego kościoła. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy świętej w zakrystii.

Pomoc Caritas dla uchodźców z Ukrainy

Dziś trwa zbiórka darów rzeczowych (tylko nowych rzeczy) w ramach pomocy Caritas dla uchodźców z Ukrainy.