6 grudnia – II niedziela Adwentu

• mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje.

Adwent

Trwa Adwent, który ma nas przygotować do uroczystości Bożego Narodzenia, a także do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Zachęcam do uczestnictwa w Roratach o godz. 7:00. Te ranne Msze niech uczą nas miłości do Boga na wzór Maryi. Przy ołtarzu jest żłóbek, zachęcam dzieci aby podobnie jak w latach minionych za każdy dobry uczynek składały źdźbło sianka do żłóbka.

Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

We wtorek będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W roku 1946 na północy Włoch u podnóża Alp w miasteczku Montichiari pielęgniarce z miejscowego szpitala ukazała się Matka Boża. Pozostawiła przesłanie: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeśli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.” Podejmując wezwanie Matki Bożej we wtorek w naszym kościele od godz. 12:00 do 13:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość modlitewnej adoracji Pana Jezusa.

Opłatki

Po Mszach świętych można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny, a tradycyjne ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na spłatę długów powstałych przy budowie kościoła.

Świece Caritas

Są także do nabycia wigilijne świece Caritas: małe w cenie 5 zł, duże w cenie 15 zł, jeśli ktoś będzie miał życzenie złożyć wyższą ofiarę to pozostanie ona w parafii. W tym trudnym czasie trwającej pandemii, Caritas nieprzerwanie a nawet z większym zaangażowaniem niesie pomoc potrzebującym. Niech nasze ofiary będą czynnym włączeniem się w pomoc potrzebującym.

Kalendarze

Są jeszcze do nabycia kalendarze ścienne na rok 2021 w cenie 5 zł. Dochód przeznaczymy na budowę naszego kościoła.

Szlachetna paczka

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz, do którego można składać: artykuły spożywcze i środki czystości. Przed świętami przekażemy je rodzinom potrzebującym w ramach „Szlachetnej paczki”. Jest to wyraz miłości wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

W tym tygodniu w liturgii: jutro – św. Ambrożego bp i Dr Kościoła, we wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w czwartek – Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej. Dziś po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.