6 czerwca – X niedziela zwykła

• mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej,
  • Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu, serdeczne Bóg zapłać!
  • mieszkańcom Wólki Mińskiej, Karoliny, Mińska Mazowieckiego, Dłużki, Borku Mińskiego, którzy przygotowali piękne ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i udział w procesji. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • Państwu: Wiolettcie Szubie i Piotrowi Kaszewskiemu, którzy wczoraj zawarli sakrament małżeństwa za udekorowanie kościoła kwiatami. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Oktawa Bożego Ciała

Trwa oktawa Bożego Ciała. Po Mszy świętej są śpiewane Nieszpory, a na zakończenie oktawy, w czwartek, poświęcenie wianków i procesja wokół kościoła. Zapraszam wszystkie grupy parafialne. Podobnie jak w latach ubiegłych Panie przygotowują wianki z ziół i kwiatów, które będzie można kupić przed Mszą – dochód ze sprzedaży przeznaczymy na budowę naszego kościoła.

Czerwcówki

Bezpośrednio po Mszy świętej około o godz. 18:00, a we wtorki około 7:30 są odprawiane nabożeństwa czerwcowe. Włączmy się w modlitwę litanią do Serca Pana Jezusa śpiewaną przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Zbiórka kwartalna

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu drugiej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszego kościoła. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy świętej w zakrystii.

W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – św. Jadwigi Królowej, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z racji uroczystości można tego dnia spożywać pokarmy mięsne, w sobotę – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Świątynia Opatrzności Bożej

Dziś po Mszach świętych są zbierane ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.